Strefa wiedzy

Zgłosił się do Koła Fortuny by zdobyć pieniądze na pierwszy biznes... i wygrał

Piotr Glinkowski

Zagra w najnowszym filmie Patryka Vegi, uczy się sześciu języków, gra w piłkarskiej reprezentacji Polski (aktorów), prowadzi dwie firmy, występuje w warszawskim Teatrze Komedia, dubinguje w Jumanji i chce zostać polskim Ryanem Goslingiem, oczywiście jak Zakościelny przejdzie na amancką emeryturę. Poznajcie historię Patryka Czerniejewskiego, utalentowanego aktora, który założył platformę szkoleniową ChcęZostać.pl

Ho Ho Ho! Wesołych Świąt! Piszę ten wpis Pierwszego Dnia Świąt – publikuję drugiego. Przyznam, że chyba jeszcze nigdy nie jarałem się tak żadnym odcinkiem swojego podcastu. Jest zupełnie inny niż wszystkie. Jest taki… na luzie. Ewidentnie udzielił nam się świąteczny klimat. Uważam, że idealnie pasuje do wysłuchania np. podczas beztroskiego powrotu samochodem do domu. Rozmawiamy o biznesie, o aktorstwie, o pasjach, o nawykach i o życiu.

Gościem najnowszego odcinka Small Market Thing jest Patryk Czerniejewski, zawodowy aktor. Wkurzy się na mnie, ale Patryk to naprawdę niezłe ciacho. Sami popatrzcie

Z taką aparycją nic więc dziwnego, że Patryk kilka razy w tygodniu haruje na siłce. Jak sam podkreśla – aktorzy młodego pokolenia często dostają role po „warunach”. Gdy kiedyś w kinie zobaczył reakcje żeńskiej części publiczności po tym jak Ryan Gosling zdjął koszulkę, postanowił sam zrobić kratę na brzuchu! Jak skromnie i po cichu dodaje… Maciej Zakościelny przecież nie będzie wiecznie młody jak Krzysztof Ibisz i ktoś tych amantów w polskich filmach będzie musiał grać! No ok – może trochę w parafrazie tego cytatu dodałem od siebie ;) Na co dzień Patryk dubbinguje wiele postaci w bajkach. Jeżeli macie dzieciaki i oglądacie Disney Junior – Patryk jest w Waszym domu każdego dnia! Jak zdradził… wystąpi też w najnowszym filmie Patryka Vegi.

Koło Fortuny

Przejdźmy do biznesu. Historia z Kołem Fortuny to nie ściema. Jednak po kolei. Patryk od zawsze kochał piłkę nożną. Jest na tyle dobry by zostać jedną z kluczowych postaci Reprezentacji Polski Artystów. W ten sposób poznał Tomasza Frankowskiego, któremu zaproponował nagranie szkolenia piłkarskiego online. Franek Łowca Bramek – zgodził się. Za kasę. Kasę, której Patryk nie miał. By ją zdobyć postanowił zgłosić się do Koła Fortuny! Które oczywiście wygrał! Szkolenie piłkarskie przekształciło się w całą platformę szkoleniową ChcęZostać.pl. To polska odpowiedź na amerykańskiego Masterclassa. Poza szkoleniem piłkarskim ze wspomnianym Tomkiem Frankowskim, szkolenie z produkcji muzycznej prowadzi L.U.C. a z rapu O.S.T.R.

Już wkrótce wjadą kolejne dwa szkolenia: z wokalu poprowadzi Ela Zapędowska z Igorem Herbutem, a szkolenie aktorskie Michał Czarnecki.

W dzisiejszym odcinku:

Kim jest Patryk Czerniejewski i jak brzmi ośmiornica o twarzy konia? [1:22]

W jaki sposób mój gość zdobył pieniądze na rozwój swojego biznesu [3:30]

Poznaj zwycięską strategię i dowiedz się jak wygrać Koło Fortuny [7:40]

Jak przekonać inwestora do swojego pomysłu. Przepis Patryka Czereniejewskiego [11:06]

Jak zamienić serwetkowe marzenia w rzeczywistość [13:50]

Emocje - przeszkoda czy niezły pomocnik w rozwijaniu biznesu? [16:00]

Poznaj platformę Chcę Zostać, nowe dziecko Patryka [24:00]

Jak Patrykowi udało się zaangażować do projektu tak wielkie nazwiska? [27:00]

Czy Chcę Zostać to kopia amerykańskiego Masterclass [33:00]

Co łączy Chcę Zostać z Naszą Klasą? [34:30]

Co dalej z Chcę Zostać, plany rozwoju platformy [37:20]

Początki platformy, czy Chce Zostać to strzał w 10 i jak Patryk radzi sobie z hejtem? [42:40]

Dlaczego narzeczona… tęskni za wolnym czasem Patryka?[45:29]

Jaki wpływ na rozwój biznesu Patryka, miał coaching oraz jak w pogonii za pieniędzmi nie stracić tego co w życiu najważniejsze, czyli rodziny [47:20]

Życie to gra! Na czym polega teoria gry i w jaki sposób wcielić ją w życie [54:40]

Prowadzenie biznesu jest jak gra w Football Managera! [59:20]

Jak grać w grę z samym sobą? [1:02:20]

Dlaczego warto robić rzeczy… których nie lubimy robić? [1:09:02]

Jak mój gość ma zamiar nauczyć się sześciu języków w rok?  [1:12:09]

Dlaczego warto w życiu kierować się MVPkami? [1:15:10]

Jak Kaizen może pomóc w kształtowaniu nawyków? [1:17:20]

Aktor, biznesmen - sportowiec. Jak mój gość dba o swoją formę fizyczną [1:25:20]

Dlaczego potrzebujemy komplementów?  [1:27:45]

Gdzie można zobaczyć/usłyszeć mojego gościa? [1:30:00]

Czytaj także:
Znajdź niszę i zostań ekspertem! Dowiedz się od twórcy kultowego podcastu Mała Wielka Firma jak zbudować silną markę

Znajdź niszę i zostań ekspertem! Dowiedz się od twórcy kultowego podcastu Mała Wielka Firma jak zbudować silną markę

W biznesie jest obecny od 15 lat. Od 10 prowadzi podcast Mała Wielka Firma. Miesięcznie ma bagatela… 140 000 pobrań! Właśnie przekroczył magiczną granicę 300 odcinków. Marek Jankowski to głos polskich przedsiębiorców. Ekspert od rozwiązywania problemów, który wyspecjalizował się w small biznesie. W najnowszym odcinku Small Market Thing opowiada o tym jak odnieść sukces w internecie.

czytaj więcej
Koniec ery garażowej dla start-upów! W Warszawie powstaje dzielnica innowacji

Koniec ery garażowej dla start-upów! W Warszawie powstaje dzielnica innowacji

2020 rok – rokiem przełomu dla polskich start-upów. W stolicy rozpoczyna działalność Cambrige Innovation Center, inicjatywa, która w USA wsparła firmy warte dziś miliardy dolarów. Wśród nich jednym tchem wymieniamy takich gigantów jak Facebook, Android czy HubSpot. Na czele CIC Poland stanął Aureliusz Górski, gość nowego odcinka podcastu Small Market Thing.

czytaj więcej
Win-win to bajka dla grzecznych dzieci! Czyli jak wygrać każdy konflikt

Win-win to bajka dla grzecznych dzieci! Czyli jak wygrać każdy konflikt

Chcesz żyć w świecie idealnym? Świecie bez konfliktów? Jeśli tak… to natychmiast o tym zapomnij. Taki świat nie istnieje i nigdy istniał nie będzie. Nasze życie to nieustanny konflikt. Jeśli nie da się konfliktu uniknąć, porozmawiajmy o tym jak sobie z nim radzić. Gościem SMT jest Justyna Grabkowska, zawodowa neocjatorka.

czytaj więcej
Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

Nieustanne uganianie się za klientami! W prowadzeniu biznesu to jedno z najbardziej uciążliwych, frustrujących i spędzających sen z powiek zajęć. A gdyby tak porzucić tę całą gonitwę? Gdyby istniał skuteczny sposób na to by to zainteresowane osoby same zgłaszały się do nas? Otóż... taki sposób istnieje!

czytaj więcej