Strefa wiedzy

Sprzedam NOZBE tylko za 100 mln $ Posłuchaj jak Michał Śliwiński zbudował globalny SaaS

Piotr Glinkowski

W dzisiejszym odcinku podcastu Small Market Thing rozmawiamy o biznesie, produktywności oraz zarządzaniu czasem i projektami z CEO i twórcą aplikacji NOZBE. Michał Śliwiński zbudował SaaS'a, z którego korzysta dziś ponad pół miliona użytkowników z całego świata.

Rozmowa z Michałem Śliwińskim chodziła mi po głowie już od bardzo dawna. Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z nielicznych osób, o których mogę powiedzieć „Ten gość uratował mi życie!”. Absolutnie w tym zdaniu nie ma cienia przesady. Przed NOZBE i filozofią Getting Things Done żyłem w chaosie. Zadania do wykonania zapisywałem wszędzie gdzie się da. Wjeżdżały żółte karteczki, notesy, kalendarze, alarmy. Zamiast pomagać, to tylko potęgowało mój bałagan. Dowoziłem najpoważniejsze tematy. Zadania z pozoru błahe mi po prostu umykały.

Zaczęło się od książki „Getting Things Done” Davida Allena. Połknąłem ją w ciągu jednego dnia. W skrócie to filozofia pozwalająca na uporządkowanie wszystkich spraw. Prywatnych jak i zawodowych. Upraszczając (więcej znajdziecie w podcaście i na stronie NOZBE ) podstawowa zasada to zapisywanie wszystkiego co mamy do zrobienia w jednym miejscu. To INBOX. INBOX regularnie przeglądamy i wszystkie zadania, które jesteśmy w stanie wykonać w 2 minuty – robimy natychmiast. Pozostałe przenosimy do odpowiednich folderów i przyznajemy im kategorie.

Podstawowe to:

  • Najbliższe Sprawy – trafiają tam zadania, które mamy wykonać w konkretnym terminie
  • Oczekujące – to zadania, które delegujemy
  • W toku – to zadania, na których realizację czekamy, ale nie mamy na nie wpływu
  • Kiedyś/Może – to nasze plany, zadania, które chcielibyśmy kiedyś zrealizować
  • Materiały Referencyjne – ciekawe raporty, narzędzia, hasła itd. Czyli wszystko co może nam się kiedyś przydać

Podcast Small Market Thing możesz subskrybować naSpotify|Apple Podcast|Spreaker

Po przeczytaniu GTD wiedziałem, że to metoda, która pomoże mi uporządkować życie. Jak to jednak zrobić skoro David Allen nie pisał o folderach… a o szufladach?! Tak, każda kategoria to inna szuflada w wielkiej pancernej szafie! Masakra. Zacząłem googlować i na jakiejś amerykańskiej stronie znalazłem apkę NOZBE. Pobrałem ją cztery lata temu. Korzystam każdego dnia aż do dziś. Z drobną zmianą. Przeszedłem na plan dla firm i wdrożyłem ją w Brand Boosters. Porządkuje już nie tylko moje życie, ale w ogóle pracę w Brand Boosters.

SaaS z Trójmiasta

Jakże duże było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że najlepszą aplikację spójną z GTD stworzył gość z Polski. Michał Śliwiński z Trójmiasta. Dziś to niezwykle skromny, globalny gracz. Wyskalował swój biznes na USA i Japonię. Na całym świecie ma ponad pół miliona aktywnych użytkowników. 500 000 ludzi ze wszystkich kontynentów korzysta z aplikacji zbudowanej w trójmiejskim garażu! Ok jak sami usłyszycie – to nie był garaż tylko mieszkanie. Nie zmienia to jednak faktu, że Michał jest dla mnie synonimem SaaSowego sukcesu. Udowadnia, że można zbudować niesamowitą firmę bez gigantycznego kapitału. Najważniejszy jest pomysł i oddanie użytkownikom.

Nasza rozmowa jest podzielona na kilka obszarów

  1. Jak korzystać z metody GTD i aplikacji NOZBE?
  2. W jaki sposób Michał wyskalował firmę na global?
  3. Ile jest dziś warta firma Michała Śliwińskiego?
  4. Jak zbudować firmę w modelu SaaS od zera?
  5. Prowadzenie firmy o światowym zasięgu jest możliwe bez… biura

Nieco spojlując naszą rozmowę Michał podkreśla, że nie jest zainteresowany sprzedażą NOZBE. Sprawia mu to za dużą satysfakcję i zbyt duży fun. Skąd więc te 100 mln $? Przekonajcie się sami.

Miłego słuchania!

Piotrek

P.S.

Masz pytania, albo chcesz ze mną prozmawiać? Zawsze możesz do mnie napisać na p.glinkowski@brand-boosters.com Możemy też pogadać na jednym z moich kanałów w Social Media @Facebook @Instagram

 

 

 

Czytaj także:
Znajdź niszę i zostań ekspertem! Dowiedz się od twórcy kultowego podcastu Mała Wielka Firma jak zbudować silną markę

Znajdź niszę i zostań ekspertem! Dowiedz się od twórcy kultowego podcastu Mała Wielka Firma jak zbudować silną markę

W biznesie jest obecny od 15 lat. Od 10 prowadzi podcast Mała Wielka Firma. Miesięcznie ma bagatela… 140 000 pobrań! Właśnie przekroczył magiczną granicę 300 odcinków. Marek Jankowski to głos polskich przedsiębiorców. Ekspert od rozwiązywania problemów, który wyspecjalizował się w small biznesie. W najnowszym odcinku Small Market Thing opowiada o tym jak odnieść sukces w internecie.

czytaj więcej
Zgłosił się do Koła Fortuny by zdobyć pieniądze na pierwszy biznes... i wygrał

Zgłosił się do Koła Fortuny by zdobyć pieniądze na pierwszy biznes... i wygrał

Zagra w najnowszym filmie Patryka Vegi, uczy się sześciu języków, gra w piłkarskiej reprezentacji Polski (aktorów), prowadzi dwie firmy, występuje w warszawskim Teatrze Komedia, dubinguje w Jumanji i chce zostać polskim Ryanem Goslingiem, oczywiście jak Zakościelny przejdzie na amancką emeryturę. Poznajcie historię Patryka Czerniejewskiegi, utalentowanego aktora, który założył platformę szkoleniową ChcęZostać.pl

czytaj więcej
Koniec ery garażowej dla start-upów! W Warszawie powstaje dzielnica innowacji

Koniec ery garażowej dla start-upów! W Warszawie powstaje dzielnica innowacji

2020 rok – rokiem przełomu dla polskich start-upów. W stolicy rozpoczyna działalność Cambrige Innovation Center, inicjatywa, która w USA wsparła firmy warte dziś miliardy dolarów. Wśród nich jednym tchem wymieniamy takich gigantów jak Facebook, Android czy HubSpot. Na czele CIC Poland stanął Aureliusz Górski, gość nowego odcinka podcastu Small Market Thing.

czytaj więcej
Win-win to bajka dla grzecznych dzieci! Czyli jak wygrać każdy konflikt

Win-win to bajka dla grzecznych dzieci! Czyli jak wygrać każdy konflikt

Chcesz żyć w świecie idealnym? Świecie bez konfliktów? Jeśli tak… to natychmiast o tym zapomnij. Taki świat nie istnieje i nigdy istniał nie będzie. Nasze życie to nieustanny konflikt. Jeśli nie da się konfliktu uniknąć, porozmawiajmy o tym jak sobie z nim radzić. Gościem SMT jest Justyna Grabkowska, zawodowa neocjatorka.

czytaj więcej