Strefa wiedzy

Sprzedam NOZBE tylko za 100 mln $ Posłuchaj jak Michał Śliwiński zbudował globalny SaaS

W dzisiejszym odcinku podcastu Small Market Thing rozmawiamy o biznesie, produktywności oraz zarządzaniu czasem i projektami z CEO i twórcą aplikacji NOZBE. Michał Śliwiński zbudował SaaS'a, z którego korzysta dziś ponad pół miliona użytkowników z całego świata.

Rozmowa z Michałem Śliwińskim chodziła mi po głowie już od bardzo dawna. Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z nielicznych osób, o których mogę powiedzieć „Ten gość uratował mi życie!”. Absolutnie w tym zdaniu nie ma cienia przesady. Przed NOZBE i filozofią Getting Things Done żyłem w chaosie. Zadania do wykonania zapisywałem wszędzie gdzie się da. Wjeżdżały żółte karteczki, notesy, kalendarze, alarmy. Zamiast pomagać, to tylko potęgowało mój bałagan. Dowoziłem najpoważniejsze tematy. Zadania z pozoru błahe mi po prostu umykały.

Zaczęło się od książki „Getting Things Done” Davida Allena. Połknąłem ją w ciągu jednego dnia. W skrócie to filozofia pozwalająca na uporządkowanie wszystkich spraw. Prywatnych jak i zawodowych. Upraszczając (więcej znajdziecie w podcaście i na stronie NOZBE ) podstawowa zasada to zapisywanie wszystkiego co mamy do zrobienia w jednym miejscu. To INBOX. INBOX regularnie przeglądamy i wszystkie zadania, które jesteśmy w stanie wykonać w 2 minuty – robimy natychmiast. Pozostałe przenosimy do odpowiednich folderów i przyznajemy im kategorie.

Podstawowe to:

 • Najbliższe Sprawy – trafiają tam zadania, które mamy wykonać w konkretnym terminie
 • Oczekujące – to zadania, które delegujemy
 • W toku – to zadania, na których realizację czekamy, ale nie mamy na nie wpływu
 • Kiedyś/Może – to nasze plany, zadania, które chcielibyśmy kiedyś zrealizować
 • Materiały Referencyjne – ciekawe raporty, narzędzia, hasła itd. Czyli wszystko co może nam się kiedyś przydać

Podcast Small Market Thing możesz subskrybować naSpotify|Apple Podcast|Spreaker

Po przeczytaniu GTD wiedziałem, że to metoda, która pomoże mi uporządkować życie. Jak to jednak zrobić skoro David Allen nie pisał o folderach… a o szufladach?! Tak, każda kategoria to inna szuflada w wielkiej pancernej szafie! Masakra. Zacząłem googlować i na jakiejś amerykańskiej stronie znalazłem apkę NOZBE. Pobrałem ją cztery lata temu. Korzystam każdego dnia aż do dziś. Z drobną zmianą. Przeszedłem na plan dla firm i wdrożyłem ją w Brand Boosters. Porządkuje już nie tylko moje życie, ale w ogóle pracę w Brand Boosters.

SaaS z Trójmiasta

Jakże duże było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że najlepszą aplikację spójną z GTD stworzył gość z Polski. Michał Śliwiński z Trójmiasta. Dziś to niezwykle skromny, globalny gracz. Wyskalował swój biznes na USA i Japonię. Na całym świecie ma ponad pół miliona aktywnych użytkowników. 500 000 ludzi ze wszystkich kontynentów korzysta z aplikacji zbudowanej w trójmiejskim garażu! Ok jak sami usłyszycie – to nie był garaż tylko mieszkanie. Nie zmienia to jednak faktu, że Michał jest dla mnie synonimem SaaSowego sukcesu. Udowadnia, że można zbudować niesamowitą firmę bez gigantycznego kapitału. Najważniejszy jest pomysł i oddanie użytkownikom.

Nasza rozmowa jest podzielona na kilka obszarów

 1. Jak korzystać z metody GTD i aplikacji NOZBE?
 2. W jaki sposób Michał wyskalował firmę na global?
 3. Ile jest dziś warta firma Michała Śliwińskiego?
 4. Jak zbudować firmę w modelu SaaS od zera?
 5. Prowadzenie firmy o światowym zasięgu jest możliwe bez… biura

Nieco spojlując naszą rozmowę Michał podkreśla, że nie jest zainteresowany sprzedażą NOZBE. Sprawia mu to za dużą satysfakcję i zbyt duży fun. Skąd więc te 100 mln $? Przekonajcie się sami.

Miłego słuchania!

Piotrek

P.S.

Masz pytania, albo chcesz ze mną prozmawiać? Zawsze możesz do mnie napisać na p.glinkowski@brand-boosters.com Możemy też pogadać na jednym z moich kanałów w Social Media @Facebook @Instagram

 

 

 

Czytaj także:
Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Rzucić pracę w korpo i stworzyć własną markę, którą ludzie pokochają. Brzmi jak american dream – prawda? To jednak nie będzie ckliwa hollywoodzka historia z Meg Ryan w roli głównej. Zapraszam do manufaktury, która przebojem zdobyła serca Polek. Poznaj 10 zasad, które pomogą rozwinąć Ci biznes E-commerce.

czytaj więcej
W tej bajce był smok! Innowacje na ratunek branży HR

W tej bajce był smok! Innowacje na ratunek branży HR

First Who, Then What—get the right people on the bus! Od przeczytania “From good to great” Jima Collinsa - to pierwsza zasada, którą kieruję się w budowaniu swoich firm. Proste? Wcale nie! Znalezienie odpowiednich ludzi to prawdziwe wyzwanie. Wyzwanie, któremu nie sprostało już wielu przedsiębiorców. Jak sobie z nim poradzić? Zapraszam do słuchania rozmowy z Markiem Strojkowski z Talentuno Polska.

czytaj więcej
Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

„Potrzebujemy zwiększyć sprzedaż” – to zdanie, które pada najczęściej podczas określenia celów współpracy z naszymi klientami. Najczęściej chodzi tutaj o wygenerowanie tzw. leadów, czyli jednostek lub firm, które są potencjalnie zainteresowane określonym produktem lub usługą.

czytaj więcej
Pozycjonowanie - po czym poznać, że na stronie Twojej firmy jest to robione dobrze?

Pozycjonowanie - po czym poznać, że na stronie Twojej firmy jest to robione dobrze?

Nikt nie da Ci tyle, ile obiecają Ci sprzedawcy agencji zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych. Zwłaszcza agencji o wątpliwej reputacji. Nawet jednak, jeśli nie znasz się na SEO i nie masz czasu, by to zmieniać, możesz kontrolować, czy działania Twoich pozycjonerów przynoszą rezultaty.

czytaj więcej