Strefa wiedzy

Sprzedam NOZBE tylko za 100 mln $ Posłuchaj jak Michał Śliwiński zbudował globalny SaaS

W dzisiejszym odcinku podcastu Small Market Thing rozmawiamy o biznesie, produktywności oraz zarządzaniu czasem i projektami z CEO i twórcą aplikacji NOZBE. Michał Śliwiński zbudował SaaS'a, z którego korzysta dziś ponad pół miliona użytkowników z całego świata.

Rozmowa z Michałem Śliwińskim chodziła mi po głowie już od bardzo dawna. Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z nielicznych osób, o których mogę powiedzieć „Ten gość uratował mi życie!”. Absolutnie w tym zdaniu nie ma cienia przesady. Przed NOZBE i filozofią Getting Things Done żyłem w chaosie. Zadania do wykonania zapisywałem wszędzie gdzie się da. Wjeżdżały żółte karteczki, notesy, kalendarze, alarmy. Zamiast pomagać, to tylko potęgowało mój bałagan. Dowoziłem najpoważniejsze tematy. Zadania z pozoru błahe mi po prostu umykały.

Zaczęło się od książki „Getting Things Done” Davida Allena. Połknąłem ją w ciągu jednego dnia. W skrócie to filozofia pozwalająca na uporządkowanie wszystkich spraw. Prywatnych jak i zawodowych. Upraszczając (więcej znajdziecie w podcaście i na stronie NOZBE ) podstawowa zasada to zapisywanie wszystkiego co mamy do zrobienia w jednym miejscu. To INBOX. INBOX regularnie przeglądamy i wszystkie zadania, które jesteśmy w stanie wykonać w 2 minuty – robimy natychmiast. Pozostałe przenosimy do odpowiednich folderów i przyznajemy im kategorie.

Podstawowe to:

 • Najbliższe Sprawy – trafiają tam zadania, które mamy wykonać w konkretnym terminie
 • Oczekujące – to zadania, które delegujemy
 • W toku – to zadania, na których realizację czekamy, ale nie mamy na nie wpływu
 • Kiedyś/Może – to nasze plany, zadania, które chcielibyśmy kiedyś zrealizować
 • Materiały Referencyjne – ciekawe raporty, narzędzia, hasła itd. Czyli wszystko co może nam się kiedyś przydać

Podcast Small Market Thing możesz subskrybować naSpotify|Apple Podcast|Spreaker

Po przeczytaniu GTD wiedziałem, że to metoda, która pomoże mi uporządkować życie. Jak to jednak zrobić skoro David Allen nie pisał o folderach… a o szufladach?! Tak, każda kategoria to inna szuflada w wielkiej pancernej szafie! Masakra. Zacząłem googlować i na jakiejś amerykańskiej stronie znalazłem apkę NOZBE. Pobrałem ją cztery lata temu. Korzystam każdego dnia aż do dziś. Z drobną zmianą. Przeszedłem na plan dla firm i wdrożyłem ją w Brand Boosters. Porządkuje już nie tylko moje życie, ale w ogóle pracę w Brand Boosters.

SaaS z Trójmiasta

Jakże duże było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że najlepszą aplikację spójną z GTD stworzył gość z Polski. Michał Śliwiński z Trójmiasta. Dziś to niezwykle skromny, globalny gracz. Wyskalował swój biznes na USA i Japonię. Na całym świecie ma ponad pół miliona aktywnych użytkowników. 500 000 ludzi ze wszystkich kontynentów korzysta z aplikacji zbudowanej w trójmiejskim garażu! Ok jak sami usłyszycie – to nie był garaż tylko mieszkanie. Nie zmienia to jednak faktu, że Michał jest dla mnie synonimem SaaSowego sukcesu. Udowadnia, że można zbudować niesamowitą firmę bez gigantycznego kapitału. Najważniejszy jest pomysł i oddanie użytkownikom.

Nasza rozmowa jest podzielona na kilka obszarów

 1. Jak korzystać z metody GTD i aplikacji NOZBE?
 2. W jaki sposób Michał wyskalował firmę na global?
 3. Ile jest dziś warta firma Michała Śliwińskiego?
 4. Jak zbudować firmę w modelu SaaS od zera?
 5. Prowadzenie firmy o światowym zasięgu jest możliwe bez… biura

Nieco spojlując naszą rozmowę Michał podkreśla, że nie jest zainteresowany sprzedażą NOZBE. Sprawia mu to za dużą satysfakcję i zbyt duży fun. Skąd więc te 100 mln $? Przekonajcie się sami.

Miłego słuchania!

Piotrek

P.S.

Masz pytania, albo chcesz ze mną prozmawiać? Zawsze możesz do mnie napisać na p.glinkowski@brand-boosters.com Możemy też pogadać na jednym z moich kanałów w Social Media @Facebook @Instagram

 

 

 

Czytaj także:
A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

Blisko 9 mld $ czyli 34 000 000 000 zł (!!!) wydadzą Amerykanie podczas Halloween. Dla porównania na realizację 500+ na każde dziecko, w 2019 roku rząd zabudżetował 31 mld zł. Halloween to istne marketingowe szaleństwo, które zalało całą planetę. Skąd się wzięło, na czym polega fenomen najstraszniejszego święta na świecie i dlaczego błędnie sądzimy, że przybyło do Europy z USA?

czytaj więcej
Śpioch milioner. Jak Mirosław Burnejko zbudował szkoleniowe imperium

Śpioch milioner. Jak Mirosław Burnejko zbudował szkoleniowe imperium

Prowadzi cztery firmy.  Jest youtuberem, podcasterem, ultramaratończykiem, blogerem, crossfiterem i szkoleniowcem. Jak sam podkreśla – w niczym nie jest najlepszy na świecie. Nie odbiera telefonów. Nie ogląda Netflixa, a najlepiej wychodzi mu spanie. Mimo to jego firmy w niespełna trzy lata wygenerowały około 10 000 000 zł przychodu. Biznesowo – to jedna z najciekawszych osób w polskim internecie. Zapraszam do słuchania!

czytaj więcej
Bez strategii padniesz! W Polsce co 8 godzin ktoś bankrutuje. Dowiedz się jak w jeden wieczór uzdrowić swój biznes

Bez strategii padniesz! W Polsce co 8 godzin ktoś bankrutuje. Dowiedz się jak w jeden wieczór uzdrowić swój biznes

Tylko od stycznia tego roku bankructwo ogłosiło dokładnie 757 firm. Większość z sektora MŚP. Łączny obrót bankrutów to ponad 14 mld zł! Zapraszamy do słuchania najnowszego odcinka Small Market Thing. Gościem Piotra Glinkowskiego jest strateg biznesu Agnieszka Węglarz. Dowiedz się jak zbudować zwycięską strategię i pobierz darmowy szablon modelu biznesowego.

czytaj więcej
Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Rzucić pracę w korpo i stworzyć własną markę, którą ludzie pokochają. Brzmi jak american dream – prawda? To jednak nie będzie ckliwa hollywoodzka historia z Meg Ryan w roli głównej. Zapraszam do manufaktury, która przebojem zdobyła serca Polek. Poznaj 10 zasad, które pomogą rozwinąć Ci biznes E-commerce.

czytaj więcej