Strefa wiedzy

Nowy Facebook, Nowy ja?

No cóż może nie do końca nowy, ale największa platformę czekają spore zmiany, które wyraźnie wpłyną na nasze funkcjonowanie w przestrzeni portalu. Facebook stawia na hasło „the future is private” i zapowiada integrację kilku aplikacji, nowe, rozbudowane przeznaczenie Messengera i odświeżony design samego Facebooka.

Zmiany czekaj nas również w całym panelu sterowania niebieskiej aplikacji (a może już nie niebieskiej?), a premiery kolejnych funkcji czają się tuż za rogiem. Poniżej przegląd najważniejszych według nas zmian z konferencji Facebooka F8 2019 w Kalifornii.

 

Mssgr - „Szybciej, prościej i bezpieczniej”

Cały zamysł polega najprawdopodobniej na nowym przeznaczeniu komunikatora - „privat social platform". Messenger ma być jeszcze bardziej skoncentrowany na Twoim kontakcie ze znajomymi. 

Tutaj znajdziemy nową zakładkę „Friends” gdzie wstęp będą miały tylko prywatne treści twoich przyjaciół, zero publicznego contentu. Jeżeli followujesz kogoś na Instagramie, znajdziesz jego Instastories, jeżeli na Facebooku otrzymasz powiadomienie o nowym poście, jeżeli tylko na Whats Up, to tutaj otrzymasz od niego wiadomość. Patrząc na to z perspektywy reklamodawcy, to ogromna liczba nowej przestrzeni reklamowej w mało wykorzystywanym dotychczas Messengerze.

Mark Zuckerberg chwali się, że zbudowali aplikację na nowo, co sprawia, że jest on aktualnie najlżejszym (mniej niż 30 MB pamięci) i najszybszym (ładowanie poniżej 1,3 s) komunikatorem dostępnym na rynku. 

W grupie siła

Jeżeli posiadasz liczną, aktywną grupę to pewnie Cię to ucieszy. Nowy Facebook to jeszcze większa koncentracja na małych społecznościach. Odświeżony wygląd, sterowanie i personalizowane, w zależności od profilu grupy, funkcje dla użytkowników (np. gotowy formularz ofert pracy dla rekrutacji) to dowód na to, że Facebook widzi w nich ogromny potencjał. 

Na tę informację czekała cała rzesza amatorów menadżera reklam. Nowa nawigacja to na pewno jeszcze więcej przestrzeni reklamowej, ale czy nadejdzie w końcu upragnione targetowanie reklam na członków grup? Trzymamy mocno kciuki, ale odpowiedz poznamy pewnie dopiero po pod koniec 2019 roku.

Nowe Grupy Facebook

Lokalnie znaczy jeszcze bliżej Ciebie

Wychodzisz w piątek wieczorem na kolację i zastanawiasz się co dalej? Facebook teraz podpowie, gdzie w Twojej najbliższej okolicy dzieje się coś, co Cię zainteresuje (oczywiście według algorytmu i na podstawie lokalizacji). To duży plus w szczególności dla lokalnych biznesów, restauracji, kawiarni, klubów czy sklepów butikowych. 

Wspólne wyjście ze znajomymi na to samo wydarzenie? Teraz Facebook pomoże wam to razem zorganizować. Nic tylko imprezować!

Wydarzenia Facebook

Facebook, jak Tinder?  

Zuckerberg i spółka chyba w końcu doszli do wniosku, że w miłości i biznesie wszystkie chwyty dozwolone. Czy Facebook Dating i enigmatyczna aplikacja Secret Crush beda parować lepiej niż Tinder? Czas pokaże... to jednak możliwość zupełnie nowego doświadczenia w aplikacji. Nie możemy się już doczekać.

Facebook Dates i Secret Crush

Premier od zespołu Facebooka jest naprawdę sporo. Od zmian na platformie po wejście na rynek VR ze swoim Oculusem, aż po nowy portal randkowy. Widać również, że ostatnia fala krytyki związana z niezabezpieczonymi danymi osobowymi użytkowników skierowała stery internetowego giganta w zupełnie innym kierunku. 

Jak będzie naprawdę? Pożyjemy, zobaczymy...

Czytaj także:
A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

Blisko 9 mld $ czyli 34 000 000 000 zł (!!!) wydadzą Amerykanie podczas Halloween. Dla porównania na realizację 500+ na każde dziecko, w 2019 roku rząd zabudżetował 31 mld zł. Halloween to istne marketingowe szaleństwo, które zalało całą planetę. Skąd się wzięło, na czym polega fenomen najstraszniejszego święta na świecie i dlaczego błędnie sądzimy, że przybyło do Europy z USA?

czytaj więcej
Śpioch milioner. Jak Mirosław Burnejko zbudował szkoleniowe imperium

Śpioch milioner. Jak Mirosław Burnejko zbudował szkoleniowe imperium

Prowadzi cztery firmy.  Jest youtuberem, podcasterem, ultramaratończykiem, blogerem, crossfiterem i szkoleniowcem. Jak sam podkreśla – w niczym nie jest najlepszy na świecie. Nie odbiera telefonów. Nie ogląda Netflixa, a najlepiej wychodzi mu spanie. Mimo to jego firmy w niespełna trzy lata wygenerowały około 10 000 000 zł przychodu. Biznesowo – to jedna z najciekawszych osób w polskim internecie. Zapraszam do słuchania!

czytaj więcej
Bez strategii padniesz! W Polsce co 8 godzin ktoś bankrutuje. Dowiedz się jak w jeden wieczór uzdrowić swój biznes

Bez strategii padniesz! W Polsce co 8 godzin ktoś bankrutuje. Dowiedz się jak w jeden wieczór uzdrowić swój biznes

Tylko od stycznia tego roku bankructwo ogłosiło dokładnie 757 firm. Większość z sektora MŚP. Łączny obrót bankrutów to ponad 14 mld zł! Zapraszamy do słuchania najnowszego odcinka Small Market Thing. Gościem Piotra Glinkowskiego jest strateg biznesu Agnieszka Węglarz. Dowiedz się jak zbudować zwycięską strategię i pobierz darmowy szablon modelu biznesowego.

czytaj więcej
Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj  Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Rzucić pracę w korpo i stworzyć własną markę, którą ludzie pokochają. Brzmi jak american dream – prawda? To jednak nie będzie ckliwa hollywoodzka historia z Meg Ryan w roli głównej. Zapraszam do manufaktury, która przebojem zdobyła serca Polek. Poznaj 10 zasad, które pomogą rozwinąć Ci biznes E-commerce.

czytaj więcej