Strefa wiedzy

Nowy Facebook, Nowy ja?

No cóż może nie do końca nowy, ale największa platformę czekają spore zmiany, które wyraźnie wpłyną na nasze funkcjonowanie w przestrzeni portalu. Facebook stawia na hasło „the future is private” i zapowiada integrację kilku aplikacji, nowe, rozbudowane przeznaczenie Messengera i odświeżony design samego Facebooka.

Zmiany czekaj nas również w całym panelu sterowania niebieskiej aplikacji (a może już nie niebieskiej?), a premiery kolejnych funkcji czają się tuż za rogiem. Poniżej przegląd najważniejszych według nas zmian z konferencji Facebooka F8 2019 w Kalifornii.

 

Mssgr - „Szybciej, prościej i bezpieczniej”

Cały zamysł polega najprawdopodobniej na nowym przeznaczeniu komunikatora - „privat social platform". Messenger ma być jeszcze bardziej skoncentrowany na Twoim kontakcie ze znajomymi. 

Tutaj znajdziemy nową zakładkę „Friends” gdzie wstęp będą miały tylko prywatne treści twoich przyjaciół, zero publicznego contentu. Jeżeli followujesz kogoś na Instagramie, znajdziesz jego Instastories, jeżeli na Facebooku otrzymasz powiadomienie o nowym poście, jeżeli tylko na Whats Up, to tutaj otrzymasz od niego wiadomość. Patrząc na to z perspektywy reklamodawcy, to ogromna liczba nowej przestrzeni reklamowej w mało wykorzystywanym dotychczas Messengerze.

Mark Zuckerberg chwali się, że zbudowali aplikację na nowo, co sprawia, że jest on aktualnie najlżejszym (mniej niż 30 MB pamięci) i najszybszym (ładowanie poniżej 1,3 s) komunikatorem dostępnym na rynku. 

W grupie siła

Jeżeli posiadasz liczną, aktywną grupę to pewnie Cię to ucieszy. Nowy Facebook to jeszcze większa koncentracja na małych społecznościach. Odświeżony wygląd, sterowanie i personalizowane, w zależności od profilu grupy, funkcje dla użytkowników (np. gotowy formularz ofert pracy dla rekrutacji) to dowód na to, że Facebook widzi w nich ogromny potencjał. 

Na tę informację czekała cała rzesza amatorów menadżera reklam. Nowa nawigacja to na pewno jeszcze więcej przestrzeni reklamowej, ale czy nadejdzie w końcu upragnione targetowanie reklam na członków grup? Trzymamy mocno kciuki, ale odpowiedz poznamy pewnie dopiero po pod koniec 2019 roku.

Nowe Grupy Facebook

Lokalnie znaczy jeszcze bliżej Ciebie

Wychodzisz w piątek wieczorem na kolację i zastanawiasz się co dalej? Facebook teraz podpowie, gdzie w Twojej najbliższej okolicy dzieje się coś, co Cię zainteresuje (oczywiście według algorytmu i na podstawie lokalizacji). To duży plus w szczególności dla lokalnych biznesów, restauracji, kawiarni, klubów czy sklepów butikowych. 

Wspólne wyjście ze znajomymi na to samo wydarzenie? Teraz Facebook pomoże wam to razem zorganizować. Nic tylko imprezować!

Wydarzenia Facebook

Facebook, jak Tinder?  

Zuckerberg i spółka chyba w końcu doszli do wniosku, że w miłości i biznesie wszystkie chwyty dozwolone. Czy Facebook Dating i enigmatyczna aplikacja Secret Crush beda parować lepiej niż Tinder? Czas pokaże... to jednak możliwość zupełnie nowego doświadczenia w aplikacji. Nie możemy się już doczekać.

Facebook Dates i Secret Crush

Premier od zespołu Facebooka jest naprawdę sporo. Od zmian na platformie po wejście na rynek VR ze swoim Oculusem, aż po nowy portal randkowy. Widać również, że ostatnia fala krytyki związana z niezabezpieczonymi danymi osobowymi użytkowników skierowała stery internetowego giganta w zupełnie innym kierunku. 

Jak będzie naprawdę? Pożyjemy, zobaczymy...

Czytaj także:
Sprzedam NOZBE tylko za 100 mln  $  Posłuchaj jak Michał Śliwiński zbudował globalny SaaS

Sprzedam NOZBE tylko za 100 mln $ Posłuchaj jak Michał Śliwiński zbudował globalny SaaS

W dzisiejszym odcinku podcastu Small Market Thing rozmawiamy o biznesie, produktywności oraz zarządzaniu czasem i projektami z CEO i twórcą aplikacji NOZBE. Michał Śliwiński zbudował SaaS'a, z którego korzysta dziś ponad pół miliona użytkowników z całego świata. Zaprasza Piotr Glinkowski

czytaj więcej
Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

„Potrzebujemy zwiększyć sprzedaż” – to zdanie, które pada najczęściej podczas określenia celów współpracy z naszymi klientami. Najczęściej chodzi tutaj o wygenerowanie tzw. leadów, czyli jednostek lub firm, które są potencjalnie zainteresowane określonym produktem lub usługą.

czytaj więcej
Pozycjonowanie - po czym poznać, że na stronie Twojej firmy jest to robione dobrze?

Pozycjonowanie - po czym poznać, że na stronie Twojej firmy jest to robione dobrze?

Nikt nie da Ci tyle, ile obiecają Ci sprzedawcy agencji zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych. Zwłaszcza agencji o wątpliwej reputacji. Nawet jednak, jeśli nie znasz się na SEO i nie masz czasu, by to zmieniać, możesz kontrolować, czy działania Twoich pozycjonerów przynoszą rezultaty.

czytaj więcej
Będę bankrutem?! Czyli strategia, albo bardzo twarde cztery litery.

Będę bankrutem?! Czyli strategia, albo bardzo twarde cztery litery.

Czy mała firma potrzebuje strategii? Tak. Po stokroć tak! Mała firma potrzebuje strategii marketingowej. Tak samo jak firma mikro, średnia i duża. Zanim jednak wcielimy ją w życie zróbmy krok w tył! Dokładnie tak – w tył! Przeanalizujmy lub… przygotujmy holistyczną strategię dla naszego biznesu. Optymizm i dobre chęci są dobre na start. Bez ramowego i bardzo dobrze przeanalizowanego planu wszystko może się bardzo łatwo rozlecieć. 

czytaj więcej