Strefa wiedzy

Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

W marketingu internetowym leadem sprzedażowym staje się osoba pozostawiająca swoje dane kontaktowe i licząca na wiadomość zwrotną ze strony firmy. Leady można podzielić w zależności od akcji podjętych przez kontakt na „zimny, ciepły i gorący” ale o tym innym razem…

O ile istnieją branże, które posiadają ogromny potencjał generowania dużej liczby leadów, to o wiele większym wyzwaniem jest odnalezienie potencjalnych klientów w niszowych sektorach.  Dzisiaj pokażemy Wam 3 cele reklamy nastawione na pozyskiwania leadów, które przetestowaliśmy również sami na sobie.

 

Formularz kontaktowy – reklama Lead Ads

Specjalnie stworzony cel reklamy do pozyskiwania wszystkich potrzebnych danych od potencjalnego klienta. Samo funkcjonowanie wydaje się być dziecinnie proste, kierujemy do użytkownika treść/reklamę, która po kliknięciu rozsuwa formularz do uzupełnienia. W formularzu możemy wstawić takie pola do wypełnienia, które z naszej perspektywy są ważne w procesie kontaktu z klientem i selekcji w lejku sprzedażowym. Najpopularniejsze to jednak Imię, Nazwisko, E-mail, Numer Telefonu, Nazwa Firmy.

UWAGA: Facebook uzupełnia podstawowe dane na podstawie danych podanych w profilu użytkownika, co oznacza, że po kliknięciu w reklamę formularz będzie posiadał już uzupełnione dane, które mogą nie być aktualnym adresem pocztowym.

Leady dla Facebooku

Messenger – komunikator wielu możliwości.

Samym celem reklamy jest nakłonienie użytkownika do interakcji z naszą stroną poprzez wysłanie wiadomości. Kiedy w naszej skrzynce odbiorczej znajdziemy już wiadomość tylko od nas zależy, jak ją dalej pokierujemy (lub przez ustawione zautomatyzowane wiadomości).

Dlaczego korzystać z Messengera, skoro istnieje cel reklamy, który sam wygeneruje leada?

Ponieważ ludzie są z zasady nieufni i niekiedy potrzebują przełamania bariery pierwszego kontaktu z realną osobą. Na przykładzie dwóch naszych klientów wytłumaczymy, jak to zrobiliśmy.

 

A. Firma oferująca konsultacje dietetyczne.

Po pierwszym miesiącu małej ilości wygenerowanych leadów, poprosiliśmy klienta, aby dwóch pracowników na stałe obsługiwały okienko chatu na stronie. Co się okazało? Ludzie potrzebowali kilku prostych odpowiedzi na nurtujące ich pytania, aby przekonać się do pozostawienia kontaktu.

„Czy podczas konsultacji dowiem się, ile kalorii powinienem spożywać dziennie?”

„Oczywiście, że tak!”

Mimo tego, że na stronie i w treści reklamy wszystko było jasno napisane…

Leady FacebookB. Doradza finansowy specjalizujący się w konsolidacji kredytów.

Bardzo podobna sytuacja, drogie leady i wiele kontaktów, których sytuacja kredytowa niestety nie nadawała się do konsolidacji. Po dwóch miesiącach wspólnie z klientem podjęliśmy decyzje o przejściu na Messengera. Trzeci miesiąc i bum… około 10 zł za rozpoczęcie rozmowy, konwersacja pozwalała już na wstępnie określić szanse uregulowania finansów i od razu pierwsza podpisana konsolidacja.

Leady na Facebooku

Konwersja na Landing Page – wyższa szkoła jazdy.

Dlaczego wyższa? Ponieważ wydłużamy drogę naszego użytkownika o jeden kolejny krok. Został zainteresowany reklamą, kliknął, a reklama przeniosła go na specjalnie zaprojektowaną stronę, gdzie znajduje się formularz kontaktowy. Droga wydaje się być dłuższa, ale z drugiej strony świetnie ogrzewa leada, przekazując mu więcej informacji. Wiemy wtedy, że taki kontakt jest o wiele bardziej świadomy tego co może otrzymać. Dodatkowo Landing Page wykorzystujemy jako miejsce uzyskania tzw. „lead magneta” czyli darmowej korzyści, lub próbki wiedzy, którą otrzymuje potencjalny klient w zamian za pozostawienie kontaktu. Ale o tym w kolejnym artykule…

Reklama Facebook

Czytaj także:
A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

Blisko 9 mld $ czyli 34 000 000 000 zł (!!!) wydadzą Amerykanie podczas Halloween. Dla porównania na realizację 500+ na każde dziecko, w 2019 roku rząd zabudżetował 31 mld zł. Halloween to istne marketingowe szaleństwo, które zalało całą planetę. Skąd się wzięło, na czym polega fenomen najstraszniejszego święta na świecie i dlaczego błędnie sądzimy, że przybyło do Europy z USA?

czytaj więcej
Śpioch milioner. Jak Mirosław Burnejko zbudował szkoleniowe imperium

Śpioch milioner. Jak Mirosław Burnejko zbudował szkoleniowe imperium

Prowadzi cztery firmy.  Jest youtuberem, podcasterem, ultramaratończykiem, blogerem, crossfiterem i szkoleniowcem. Jak sam podkreśla – w niczym nie jest najlepszy na świecie. Nie odbiera telefonów. Nie ogląda Netflixa, a najlepiej wychodzi mu spanie. Mimo to jego firmy w niespełna trzy lata wygenerowały około 10 000 000 zł przychodu. Biznesowo – to jedna z najciekawszych osób w polskim internecie. Zapraszam do słuchania!

czytaj więcej
Bez strategii padniesz! W Polsce co 8 godzin ktoś bankrutuje. Dowiedz się jak w jeden wieczór uzdrowić swój biznes

Bez strategii padniesz! W Polsce co 8 godzin ktoś bankrutuje. Dowiedz się jak w jeden wieczór uzdrowić swój biznes

Tylko od stycznia tego roku bankructwo ogłosiło dokładnie 757 firm. Większość z sektora MŚP. Łączny obrót bankrutów to ponad 14 mld zł! Zapraszamy do słuchania najnowszego odcinka Small Market Thing. Gościem Piotra Glinkowskiego jest strateg biznesu Agnieszka Węglarz. Dowiedz się jak zbudować zwycięską strategię i pobierz darmowy szablon modelu biznesowego.

czytaj więcej
Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj  Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Czy obuwniczy e-commerce z Polski podbije świat? Poznaj Glamoursy i dowiedz się jak zbudować potężny sklep internetowy!

Rzucić pracę w korpo i stworzyć własną markę, którą ludzie pokochają. Brzmi jak american dream – prawda? To jednak nie będzie ckliwa hollywoodzka historia z Meg Ryan w roli głównej. Zapraszam do manufaktury, która przebojem zdobyła serca Polek. Poznaj 10 zasad, które pomogą rozwinąć Ci biznes E-commerce.

czytaj więcej