Strefa wiedzy

Jak generować leady na Facebooku? 3 sprawdzone sposoby Brand Boosters!

W marketingu internetowym leadem sprzedażowym staje się osoba pozostawiająca swoje dane kontaktowe i licząca na wiadomość zwrotną ze strony firmy. Leady można podzielić w zależności od akcji podjętych przez kontakt na „zimny, ciepły i gorący” ale o tym innym razem…

O ile istnieją branże, które posiadają ogromny potencjał generowania dużej liczby leadów, to o wiele większym wyzwaniem jest odnalezienie potencjalnych klientów w niszowych sektorach.  Dzisiaj pokażemy Wam 3 cele reklamy nastawione na pozyskiwania leadów, które przetestowaliśmy również sami na sobie.

 

Formularz kontaktowy – reklama Lead Ads

Specjalnie stworzony cel reklamy do pozyskiwania wszystkich potrzebnych danych od potencjalnego klienta. Samo funkcjonowanie wydaje się być dziecinnie proste, kierujemy do użytkownika treść/reklamę, która po kliknięciu rozsuwa formularz do uzupełnienia. W formularzu możemy wstawić takie pola do wypełnienia, które z naszej perspektywy są ważne w procesie kontaktu z klientem i selekcji w lejku sprzedażowym. Najpopularniejsze to jednak Imię, Nazwisko, E-mail, Numer Telefonu, Nazwa Firmy.

UWAGA: Facebook uzupełnia podstawowe dane na podstawie danych podanych w profilu użytkownika, co oznacza, że po kliknięciu w reklamę formularz będzie posiadał już uzupełnione dane, które mogą nie być aktualnym adresem pocztowym.

Leady dla Facebooku

Messenger – komunikator wielu możliwości.

Samym celem reklamy jest nakłonienie użytkownika do interakcji z naszą stroną poprzez wysłanie wiadomości. Kiedy w naszej skrzynce odbiorczej znajdziemy już wiadomość tylko od nas zależy, jak ją dalej pokierujemy (lub przez ustawione zautomatyzowane wiadomości).

Dlaczego korzystać z Messengera, skoro istnieje cel reklamy, który sam wygeneruje leada?

Ponieważ ludzie są z zasady nieufni i niekiedy potrzebują przełamania bariery pierwszego kontaktu z realną osobą. Na przykładzie dwóch naszych klientów wytłumaczymy, jak to zrobiliśmy.

 

A. Firma oferująca konsultacje dietetyczne.

Po pierwszym miesiącu małej ilości wygenerowanych leadów, poprosiliśmy klienta, aby dwóch pracowników na stałe obsługiwały okienko chatu na stronie. Co się okazało? Ludzie potrzebowali kilku prostych odpowiedzi na nurtujące ich pytania, aby przekonać się do pozostawienia kontaktu.

„Czy podczas konsultacji dowiem się, ile kalorii powinienem spożywać dziennie?”

„Oczywiście, że tak!”

Mimo tego, że na stronie i w treści reklamy wszystko było jasno napisane…

Leady FacebookB. Doradza finansowy specjalizujący się w konsolidacji kredytów.

Bardzo podobna sytuacja, drogie leady i wiele kontaktów, których sytuacja kredytowa niestety nie nadawała się do konsolidacji. Po dwóch miesiącach wspólnie z klientem podjęliśmy decyzje o przejściu na Messengera. Trzeci miesiąc i bum… około 10 zł za rozpoczęcie rozmowy, konwersacja pozwalała już na wstępnie określić szanse uregulowania finansów i od razu pierwsza podpisana konsolidacja.

Leady na Facebooku

Konwersja na Landing Page – wyższa szkoła jazdy.

Dlaczego wyższa? Ponieważ wydłużamy drogę naszego użytkownika o jeden kolejny krok. Został zainteresowany reklamą, kliknął, a reklama przeniosła go na specjalnie zaprojektowaną stronę, gdzie znajduje się formularz kontaktowy. Droga wydaje się być dłuższa, ale z drugiej strony świetnie ogrzewa leada, przekazując mu więcej informacji. Wiemy wtedy, że taki kontakt jest o wiele bardziej świadomy tego co może otrzymać. Dodatkowo Landing Page wykorzystujemy jako miejsce uzyskania tzw. „lead magneta” czyli darmowej korzyści, lub próbki wiedzy, którą otrzymuje potencjalny klient w zamian za pozostawienie kontaktu. Ale o tym w kolejnym artykule…

Reklama Facebook

Czytaj także:
Sprzedam NOZBE tylko za 100 mln  $  Posłuchaj jak Michał Śliwiński zbudował globalny SaaS

Sprzedam NOZBE tylko za 100 mln $ Posłuchaj jak Michał Śliwiński zbudował globalny SaaS

W dzisiejszym odcinku podcastu Small Market Thing rozmawiamy o biznesie, produktywności oraz zarządzaniu czasem i projektami z CEO i twórcą aplikacji NOZBE. Michał Śliwiński zbudował SaaS'a, z którego korzysta dziś ponad pół miliona użytkowników z całego świata. Zaprasza Piotr Glinkowski

czytaj więcej
Pozycjonowanie - po czym poznać, że na stronie Twojej firmy jest to robione dobrze?

Pozycjonowanie - po czym poznać, że na stronie Twojej firmy jest to robione dobrze?

Nikt nie da Ci tyle, ile obiecają Ci sprzedawcy agencji zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych. Zwłaszcza agencji o wątpliwej reputacji. Nawet jednak, jeśli nie znasz się na SEO i nie masz czasu, by to zmieniać, możesz kontrolować, czy działania Twoich pozycjonerów przynoszą rezultaty.

czytaj więcej
Nowy Facebook, Nowy ja?

Nowy Facebook, Nowy ja?

No cóż może nie do końca nowy, ale największa platformę czekają spore zmiany, które wyraźnie wpłyną na nasze funkcjonowanie w przestrzeni portalu. Facebook stawia na hasło „the future is private” i zapowiada integrację kilku aplikacji, nowe, rozbudowane przeznaczenie Messengera i odświeżony design samego Facebooka.

czytaj więcej
Będę bankrutem?! Czyli strategia, albo bardzo twarde cztery litery.

Będę bankrutem?! Czyli strategia, albo bardzo twarde cztery litery.

Czy mała firma potrzebuje strategii? Tak. Po stokroć tak! Mała firma potrzebuje strategii marketingowej. Tak samo jak firma mikro, średnia i duża. Zanim jednak wcielimy ją w życie zróbmy krok w tył! Dokładnie tak – w tył! Przeanalizujmy lub… przygotujmy holistyczną strategię dla naszego biznesu. Optymizm i dobre chęci są dobre na start. Bez ramowego i bardzo dobrze przeanalizowanego planu wszystko może się bardzo łatwo rozlecieć. 

czytaj więcej