Brand Boosters

TWOJE MARKETINGOWE CENTRUM DOWODZENIA INTEGRUJEMY NAJSKUTECZNIEJSZE ROZWIĄZANIA
ZWIĘKSZAJĄCE TWOJĄ SPRZEDAŻ
Witaj w Brand Boosters, Nazywam się Piotr Glinkowski i jestem twórcą tej platformy. Platformy, która pomoże Ci w prowadzeniu biznesu. Skoro tu trafiłeś, to znaczy, że szukasz rozwiązań, pozwalających na zwiększenie sprzedaży.

Brand Boosters powstało z pasji do marketingu, pasji dzielenia się wiedzą i pasji pomagania innym. Komunikacją zajmuję się od kiedy pamiętam – całe zawodowe życie, czyli już ponad 15 lat. Pracowałem zarówno dla wielkich korporacji jak i małych firm. W tym czasie nauczyłem się między innymi, że nie ma niczego bardziej nudnego niż status quo. Poleganie na znanych, sprawdzonych i nieefektywnych rozwiązaniach, ścieżkach, drogach etc. Jeżeli coś działa słabo lub źle trzeba to zmienić! To dlatego stworzyłem Brand Boosters - by zmienić obszar marketingu w sektorze mikro, małych i średnich firm.

W Brand Boosters tworzymy strategie w oparciu o zautomatyzowane lejki sprzedażowe. Koncentrujemy się na tym co dla właścicieli firm najważniejsze czyli na docieraniu do nowych, potencjalnych klientów oraz na budowaniu świadomości marki. Na tej platformie zintegrowaliśmy najskuteczniejsze internetowe rozwiązania i połączyliśmy je z naszą marketingową filozofią. W relacjach z klientami na pierwszym miejscu stawiam zawsze szczerość. Dlatego nigdy nie obiecam Tobie, że po pierwszym miesiącu współpracy zarobisz na Porshe i luksusowy apartament. Chciałbym to obiecać. Niestety nie mam czarodziejskiej różdżki, którą każdy biznes zamienię w złoty interes. Nikt takiej różdżki nie posiada. .

Co w związku z tym mogę zagwarantować? To, że damy z siebie wszystko i dobierzemy takie rozwiązania, które pozwolą Twojej firmie rosnąć. Stworzymy kampanie nastawione na sprzedaż i pozyskiwanie nowych klientów. Nie będziemy bezsensownie wydawać Twoich pieniędzy tylko na pozyskiwanie lajków. Same lajki nie sprzedają! Nic za lajki nie kupisz i nigdzie nimi nie zapłacisz. Owszem, część budżetu przeznaczymy na budowanie społeczności. Jednak tylko po to by wrócić do tych osób z reklamami, które już sprzedają. Zachęcam Was także do odwiedzania naszej Strefy Wiedzy, w której znajdziecie wiele interesujących porad, przemyśleń i wskazówek marketingowych. Zapraszam także do słuchania mojego marketingowego podcastu „Small Market Thing” dostępnego na Spotify, iTunes oraz tu Small Market Thing.
.
Miłej współpracy! - Piotr Glinkowski
O nas

W Brand Boosters zajmujemy reklamą w internecie dla małych i średnich firm. Koncentrujemy się na tym co przynosi najlepsze rezultaty, dlatego w jednym miejscu zintegrowaliśmy kampanie w social mediach i sieci reklamowej Google z marketing automation. Dla naszych klientów tworzymy strategie marketingowe w oparciu o zautomatyzowane lejki sprzedażowe.

Dziś Brand Boosters to kilkunastoosobowy zespół specjalistów od marketingu internetowego. Przez lata zdobywaliśmy doświadczenie w dużych agencjach by dziś dawać wartość tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Na pierwszym miejscu stawiamy zdobywanie nowych klientów i zwiększanie sprzedaży. Nasza filozofia polega na tworzeniu ścieżek, którymi chcemy by podążali potencjalni klienci… naszych klientów. Od pierwszego kontaktu z logotypem, aż po zakup. Docieramy do nich reklamami na Facebooku, Instagramie, Linkedinie, YouTubie oraz w wyszukiwarce Google. Do tego dokładamy mailingi, newslettery, teksty i prowadzenie kanałów w social mediach. Pozyskiwanie klientów nie może być przypadkowe. Od początku do końca powinno być zaplanowane.

Dlaczego interesują nas tylko mikro, małe i średnie firmy?

Bo rynek marketingu o Was zapomniał. Zostaliście wrzuceni pomiędzy wielkie korporacje, które za obsługę płacą swoim agencjom od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych rocznie. To jedna ścieżka. Wchodząc na drugą, dostajecie zestaw narzędzi – marketing automation, sales automation czy Google Ads i musicie nauczyć się ich obsługi. Reasumując - albo wydajecie krocie na marketing, albo sami zostajecie marketingowcami zamiast koncentrować się na rozwoju swojego biznesu.
Obie ścieżki są pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Brand Boosters przychodzi z gotowym rozwiązaniem. Otrzymujesz najskuteczniejsze narzędzia marketingowe wraz z obsługą, która jest dostosowana do skali Twojego biznesu. Współpracę z nami możesz rozpocząć już od 700 zł miesięcznie.

NASZA SKUTECZNA STRATEGIA SKŁADA SIĘ Z 5 PROSTYCH KROKÓW:

ZAINTERESOWANIE

Nasze reklamy docierają do możliwie jak największej liczby osób potencjalnie zainteresowanych tym co robisz. Budujemy świadomość Twojej Marki i zaufanie. Przygotowujemy grunt pod to, by już wkrótce wrócić do nich z ofertą.

ZAPRASZANIE

Tych, których zainteresowaliśmy, zapraszamy do Twojego świata. Świata Twojej firmy. Pokazujemy, głównie w social mediach, że masz im do zaoferowania znacznie więcej niż tylko przedstawienie swojej oferty.

ZDOBYWANIE

W pierwszych, krokach dajemy potencjalnym klientom wartość. Teraz wyławiamy z zainteresowanych tych, którzy rozważają współpracę. Sami z siebie zostawiają nam swoje dane osobowe czekając na kontakt handlowca z Twojej firmy.

ZAANGAŻOWANIE

Podali nam swoje imiona, nazwiska, numery telefonów i adresy e-mail. Chcemy im pomóc w podjęciu decyzji o zakupie Twoich produktów lub usług. Budujemy z nimi bliższą relację. Ponownie, bezinteresownie dajemy im wartość.

ZAKUP

Od pierwszego kroku wszystkich potencjalnych klientów dokładnie obserwowaliśmy. Wiemy ile czasu spędzili na Twojej stronie. Co czytali, na co zwrócili uwagę i skąd są. W tym kroku pomagamy Tobie sfinalizować sprzedaż.
Postaw na lejki sprzedażowe!
Maksymalnie upraszczając – lejek jest starannie zaplanowaną przez nas drogą, którą pokonuje klient od pierwszego kontaktu z Twoją firmą aż po zakup. To trzon naszych strategii marketingowych. Na samej górze tej odwróconej piramidy są ludzie, którzy potencjalnie mogą być ZAINTERESOWANI tym co robisz. Docieramy do nich i wyławiamy tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej – ZAPRASZAMY ich do Twojego świata. Przełamaliśmy pierwsze lody więc możemy zacząć ZDOBYWAĆ ich numery telefonów i adresy e-mail. Zdziwisz się jak chętnie sami Ci je zostawią! Tak jak z każdym nowym znajomym – by przyjaźń nie zwiędła, trzeba pielęgnować i podtrzymywać relację. Dostarczamy więc potencjalnym klientom wartościowe treści budując tym samym ZAANGAŻOWANIE. Zaangażowanie prowadzi wprost do ZAKUPU. Jak to robimy? Wycisnęliśmy prawdziwą esencję z marketingu internetowego tworząc reklamowy kombajn dla mikro, małych i średnich firm.
OPOWIADAMY HISTORIE

Jeżeli chcesz sprzedawać lepiej niż Twoja konkurencja nie wystarczy, że masz lepszy produkt i bardziej fikuśne logo. Musisz mieć coś ciekawego do opowiedzenia. Twoja firma musi mieć! Twoja marka musi coś oznaczać. Mieć emocje. Nieść w sobie wartość dla potencjalnych klientów. Po co? Nie tylko po to by się wyróżnić. Także po to by zbudować relację. Aby klient dostrzegł w Tobie eksperta. Przyznasz, że od eksperta chętniej kupisz niż od przypadkowo spotkanej osoby, która już na dzień dobry serwuje Ci ofertę wraz z cennikiem. Ciekawe treści tworzymy dla naszych klientów przede wszystkim w Social Mediach – na Facebooku, Instagramie czy Linkedinie. Piszemy także teksty blogowe i newslettery. To jeden z elementów naszych lejków sprzedażowych, jednak uwaga! Sama historia stanowi doskonały punkt wyjścia. To jednak za mało by zacząć sprzedawać... Czego jeszcze potrzebujesz?
Treść buduje relacje. Relacje budowane są na zaufaniu. Zaufanie jest motorem sprzedaży. Andrew Davis
UPRASZCZAMY PROCES SPRZEDAŻY

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego ruch na Twoje stronie internetowej nie przekłada się wprost na sprzedaż? Dlaczego spośród setek lub tysięcy wejść tylko kilka albo kilkanaście osób wysyła do Ciebie maila? Odpowiedź jest prosta. Strony internetowe są zbyt skomplikowane! Zbyt skomplikowane by skutecznie sprzedawać. To labirynt zdjęć, treści, zakładek, materiałów itd. To miejsce, w którym potencjalny klient może Cię lepiej poznać. By kupił, potrzebuje czegoś więcej. A będąc bardziej precyzyjnym – czegoś mniej! Mniej treści, mniej grafik, mniej zakładek i mniej materiałów. Dla naszych klientów projektujemy proste ścieżki sprzedażowe, którymi mają podążać potencjalni klienci. To tzw. landing page, albo zestaw kilku landingów. Landing to prosta strona prosprzedażowa naszpikowana zachętami do zakupu lub do zostawienia swoich danych.Czasem wystarczy na niej dobry film, prosta grafika i formularz kontaktowy.
Blisko 35 proc. polskich firm nie posiada własnej strony WWW. To błąd, gdyż strona jest najlepszą wizytówką dla firmy Benchmark
TWORZYMY SKUTECZNE REKLAMY

Stworzyliśmy historię wokół Twojej firmy. Zbudowaliśmy prosprzedażowy landing page. Czas na kolejny krok w planowaniu ścieżki potencjalnych klientów. Czas na to by ściągnąć ruch – ludzie muszą dowiedzieć się o tym, że istniejesz! Czas na reklamę w internecie. Koncentrujemy się na reklamach na Facebooku, Instagramie, Linkedinie i w sieci reklamowej Google. Proces ten dzielimy na dwa etapy – kampanie wizerunkowe i kampanie sprzedażowe. Co ważne – oba etapy wdrażamy równolegle. Wiemy, że zależy Tobie na efektach jak najszybciej. Dlatego od początku wyświetlając reklamy starannie wyselekcjonowanym grupom prowadzimy działania prosprzedażowe. Prawdziwe efekty nadejdą jednak dopiero za chwilę. Gdy zaczniemy wykorzystywać informacje o ludziach, którzy byli na Twojej stronie internetowej, wypełnili formularz kontaktowy, czy wyświetlili jedną z reklam wizerunkowych. Nikomu o tym nie mów, ale… śledzimy ich! Trzeba przecież wykorzystać fakt, że historia którą stworzyliśmy – spodobała się. Docieramy więc do tych osób ponownie, po to aby tym razem przedstawić im Twoją ofertę..
Dla większości firm (57%) marketing efektywnościowy to przede wszystkim sposób na bezpośrednie pozyskiwanie klientów Harvard Business Review Polska
PROWADZIMY SOCIAL MEDIA

Konto Twojej firmy na Facebooku czy Instagramie to nie cennik! Wrzucanie wyłącznie postów produktowych czy ofert jest kompletnie bez sensu. Kogo ma to zainteresować? Sprawimy, że Twój kanał w mediach społecznościowych stanie się ciekawym miejscem. Dla każdego klienta tworzymy kilka grup tematycznych postów. O firmie, założycielach, trendach w branży, ciekawostkach ze świata czy np. o ważnych wydarzeniach w lokalnych społecznościach. Posty produktowe stanowią maksymalnie 10-15% wszystkich treści. Dlaczego? Bo sam profil nie sprzedaje. To miejsce, które ma być interesujące i angażujące. Miejsce, w którym zbudujemy społeczność wokół Twojej marki. Dlatego, że ma coś ciekawego do powiedzenia, a nie dlatego, że wrzuciła właśnie nową promocję. W social mediach sprzedają reklamy. Nie posty. Te stanowią wyłącznie ,albo i aż, doskonałe wsparcie procesu sprzedaży.
Kluczem nie jest historia, którą opowiadasz, lecz to, by twój konsument stał się jej bohaterem Chris Brogan
AUTOMATYZUJEMY MARKETING

Na pierwszym miejscu stawiamy wyniki naszych kampanii. By te były jak najlepsze musimy działać sprawnie, szybko i skutecznie. Właśnie dlatego część procesów zautomatyzowaliśmy. Na jednej platformie zintegrowaliśmy kampanie w social mediach, sieci reklamowej Google z marketing automation. Wszystkie kontakty do potencjalnych klientów – numery telefonów, adresy e-mail, bez względu na to gdzie je pozyskaliśmy trafiają do jednego miejsca i wpadają w zautomatyzowany cykl wysyłek mailowych. Ktoś zostawił Ci e-mail z prośbą o kontakt? W mgnieniu oka dostanie od Ciebie spersonalizowanego maila z ofertą. Ktoś porzucił koszyk w Twoim sklepie? Nie tylko wyświetli mu się reklama w Google i na Facebooku, ale także dostanie od Ciebie maila z przypomnieniem o dokończeniu zamówienia. Gdy je dokończy, nasz system może zaproponować mu zakup jeszcze czegoś w specjalnej cenie. W ramach automatyzacji możemy do twoje strony podpiąć Pop-up lub BOTa, który za Ciebie poprowadzi rozmowę z klientem. Brzmi to sensownie? To tylko wycinek tego co możemy dla Ciebie zrobić.
W świecie współczesnego biznesu to jałowe być twórczym, oryginalnym myślicielem, jeśli nie umiesz sprzedać swojej kreatywności David Ogilvy
BUDUJEMY LOJALNOŚĆ

Klient powracający jest dużo bardziej wartościowy niż ten, który kupił coś u Ciebie tylko raz. Jak jednak sprawić by ów klient powrócił? Przede wszystkim musi być zadowolony z jakości oraz z obsługi klienta. Jeżeli te dwa warunki są spełnione, pojawiamy się my. Po zakupie nie możemy się odwrócić na pięcie i pójść do kolejnej osoby. Potrzebny jest stały kontakt. Relację możemy utrzymać… nie pozwalając klientowi by o nas zapomniał. Tym razem jednak musimy mu dać coś za darmo. Najlepiej wiedzę lub ciekawe informacje. Dla naszych klientów tworzymy angażujące teksty, które nie tylko trafiają na bloga. Wysyłamy je w formie newsletterów. Piszemy poradniki, czy e-booki, a nawet organizujemy webinary. Raz na jakiś czas newsletter przeplatamy mailingiem z ofertą. Dzięki nowoczesnym narzędziom jesteśmy w stanie ocenić efektywność każdego wysłanego maila. Wiemy kto otworzył naszą wiadomość, a kto nie, co daje nam możliwość uruchamiania kolejnych, wcześniej zaplanowanych, zautomatyzowanych kroków.
Nagłówki to absolutnie życiowa sprawa we wszelkim marketingu. Na witrynie, w mailach, w newsletterze, gdziekolwiek – nagłówek łapie czytelnika niczym haczyk, ściąga go, w końcu zamienia go w klienta. Angus Mcleod