Brand Boosters

PLATFORMA WZROSTU BIZNESU INTEGRUJEMY NAJSKUTECZNIEJSZE ROZWIĄZANIA
ZWIĘKSZAJĄCE TWOJĄ SPRZEDAŻ
Witaj w Brand Boosters Nazywam się Piotr Glinkowski i jestem twórcą tej platformy. Platformy, która pomoże Ci w prowadzeniu biznesu. Skoro tu trafiłeś, to znaczy, że szukasz rozwiązań, pozwalających na zwiększenie sprzedaży.

Brand Boosters powstało z pasji do marketingu, pasji dzielenia się wiedzą i pasji pomagania innym. Komunikacją zajmuję się od kiedy pamiętam – całe zawodowe życie, czyli już ponad 15 lat. Pracowałem zarówno dla wielkich korporacji jak i małych firm. W tym czasie nauczyłem się między innymi, że nie ma niczego bardziej nudnego niż status quo. Poleganie na znanych, sprawdzonych i nieefektywnych rozwiązaniach, ścieżkach, drogach etc. Jeżeli coś działa słabo lub źle trzeba to zmienić! To dlatego stworzyłem Brand Boosters - by zmienić obszar marketingu w sektorze mikro, małych i średnich firm.

Dziś oddaję w Wasze ręce pierwszą wersję tej platformy. Rozwijajmy ją wspólnie. Dzielcie się swoimi przemyśleniami, uwagami i komentarzami. Pochwały też są mile widziane - To ma być serwis dla Was. Moim celem jest stworzenie takiego środowiska, które będzie dla Was jasne, proste, przejrzyste i intuicyjne. Środowiska, w którym będziecie się czuć dobrze. Dlatego nie odgradzam się murem – jestem do Waszej dyspozycji pod adresem p.glinkowski@brand-boosters.com.
Zachęcam Was także do odwiedzania Strefy Wiedzy, w której znajdziecie wiele interesujących porad, przemyśleń, a także mojego bloga.
Miłej współpracy! - Piotr Glinkowski
O nas

Brand Boosters to platforma wzrostu biznesu dla mikro, małych i średnich firm. Co to oznacza? W jednym miejscu integrujemy najskuteczniejsze dostępne na rynku rozwiązania zwiększające sprzedaż. Twoją sprzedaż. Bez względu na to gdzie prowadzisz swój biznes i czym się zajmujesz, dzięki Brand Boosters zaczniesz zarabiać większe pieniądze.

Sprzedażą i marketingiem zajmujemy się od ponad 15 lat. Pracowaliśmy dla setek firm. Począwszy od największych globalnych brandów po małe, rodzinne marki. Naszą wiedzę i doświadczenie przełożyliśmy na stworzenie autorskiego narzędzia dedykowanego do obsługi mniejszych firm.

Dlaczego interesują nas tylko mikro, małe i średnie firmy?

Bo rynek marketingu o Was zapomniał. Zostaliście wrzuceni pomiędzy wielkie korporacje, które za obsługę płacą swoim agencjom od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych rocznie. To jedna ścieżka. Wchodząc na drugą, dostajecie zestaw narzędzi – marketing automation, sales automation czy Google Ads i musicie nauczyć się ich obsługi. Reasumując - albo wydajecie krocie na marketing, albo sami zostajecie marketingowcami zamiast koncentrować się na rozwoju swojego biznesu.
Obie ścieżki są pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Brand Boosters przychodzi z gotowym rozwiązaniem. Otrzymujesz najskuteczniejsze narzędzia marketingowe wraz z obsługą, która jest dostosowana do skali Twojego biznesu. Współpracę z nami możesz rozpocząć już od 700 zł miesięcznie.

Nasza filozofia
Czy brzmi to znajomo? „By skutecznie podnieść sprzedaż musimy rozpocząć szereg działań wizerunkowych, których efekty pojawią się za co najmniej 6 miesięcy”.
Jeśli rozmawiałeś o marketingu z kilkoma agencjami – zakładamy, że słyszałeś podobne zdanie w różnych konfiguracjach. Nie twierdzimy, że jest to błędne podejście. Jest to jednak podejście, w którym brakuje zrozumienia specyfiki Twojej działalności.
Dla Ciebie: Celem nr 1 jest – sprzedaż!
Celem nr 2 jest – wyższa sprzedaż!
Celem nr 3 jest – jeszcze wyższa sprzedaż!
Nie masz czasu na efekty za pół roku. Wyników oczekujesz już dziś. Wybierając Brand Boosters efekt będzie niemal natychmiastowy. Wszystkie działania, które podejmujemy sprowadzają się właśnie do zwiększania sprzedaży.
NASZA METODA SKŁADA SIĘ Z 4 PROSTYCH KROKÓW:
STORYTELLING opowiadamy historię wokół Twojej firmy i jej produktów
DYSTRYBUCJA dzielimy się ta historią z ludźmi, których może to zainteresować
ANGAŻOWANIE spośród zainteresowanych wyławiamy potencjalnych klientów i wchodzimy z nimi w interakcję
MONETYZACJA zamieniamy osoby zainteresowane Twoim produktem lub usługą w klientów
Z jakich narzędzi korzystamy?
Nie musisz znać skomplikowanej marketingowej nowomowy, by zrozumieć, czym się zajmujemy i dlaczego ma to realny wpływ na wzrost sprzedaży. Koncentrujemy się na tzw. szerokorozumianym online marketingu - czyli działaniach w internecie. Każdy z trzech pakietów ma inaczej dobrane narzędzia i inaczej rozłożone akcenty. O szczegółach przeczytasz analizując każdy z nich osobno. Naszą skuteczność opieramy na następujących rozwiązaniach:
CONTENT MARKETING

Content to wszystko, co tworzysz – teksty, artykuły, zdjęcia, video, broszury czy foldery. Nie tylko wierzymy w content. My wiemy, że w dzisiejszym świecie dobry content, tworzony z głową i wykorzystywany we właściwy sposób bezpośrednio przekłada się na sprzedaż. Firm produkujących ołówki, parówki czy klamki są setki. Dlaczego klient ma wybrać właśnie Ciebie? By tak się stało, musisz mu coś dać. Nie chodzi tylko o rabat. Daj mu wiedzę. Poprzez wiedzę zbudujesz w jego oczach wizerunek eksperta. Stąd już tylko krok do sprzedaży. Content jest naszym punktem wyjścia. Chcemy nie tylko stworzyć i spisać tożsamość Twojej firmy. Poprzez tworzenie unikalnych treści, będziemy stymulować zainteresowanie tym, co robisz wśród potencjalnych klientów.
Treść buduje relacje. Relacje budowane są na zaufaniu. Zaufanie jest motorem sprzedaży. Andrew Davis
STRONA INTERNETOWA

Gdybyś prowadził sklep na Manhattanie, czy zrobiłbyś ze swojej witryny śmietnik? Czy rozrzuciłbyś tam bez składu i pomysłu wszystkie produkty, które sprzedajesz? Co pomyśleliby o Tobie przechodnie? Czy ktokolwiek wszedłby do środka i coś kupił? No właśnie… Strona internetowa jest Twoją witryną. Nie wystarczy, że będzie. Musi być schludna, bogata w informacje i przede wszystkim musi sprzedawać. Wyobraź sobie jednak, że masz w internecie nie jedną, a kilka stron. W dodatku każda z nich generuje sprzedaż. Każda z tych dodatkowych stron to tak zwany landing page. Jest on wyposażony w formularze czy wyskakujące okienka, których cel jest jeden – zdobyć dane od potencjalnego klienta.
Blisko 35 proc. polskich firm nie posiada własnej strony WWW. To błąd, gdyż strona jest najlepszą wizytówką dla firmy Benchmark
REKLAMA EFEKTYWNOŚCIOWA

Mamy wartościową stronę internetową bogatą w conent. Przed nami kolejny krok – musimy ściągnąć na tę stronę potencjalnych klientów. Do tego służy kampania efektywnościowa. Co to takiego? Nic innego jak kampania reklamowa w sieci Google lub Facebooku. Przybiera różne oblicza – może pojawiać się w formie linków do Twojej strony w wynikach wyszukiwania, może pojawiać się jako baner reklamowy, post na Facebooku, może też być mailem w skrzynce Gmail. Musisz wiedzieć o dwóch istotnych faktach – po pierwsze reklamy wyświetlą się tylko Twoim potencjalnym klientom (zidentyfikujemy Twoje grupy docelowe). Po drugie zapłacisz tylko za osoby, które klikną w Twoją reklamę. Hipotetycznie, gdyby nikt nie kliknął w Twoją reklamę, nie stracisz na tym ani złotówki. Reklama efektywnościowa to także tzw. remarketing. Ktoś był na Twojej stronie, ale nie stał się jeszcze Twoim klientem? Spokojnie – znajdziemy go. Dzięki działaniom remarketingowym Twoja reklama „śledzi” użytkownika w internecie.
Dla większości firm (57%) marketing efektywnościowy to przede wszystkim sposób na bezpośrednie pozyskiwanie klientów Harvard Business Review Polska
SOCIAL MEDIA

Facebook, Linkedin, Twitter, Instagram, a może SnapChat? Media społecznościowe od dawna przestały pełnić wyłącznie role platformy komunikacyjnej. To jedno z najskuteczniejszych narzędzi sprzedażowych na świecie. W Brand Boosters przeprowadzimy Cię od stworzenia konta w wybranych portalach, poprzez stałą komunikację z Twoimi fanami, kończąc na prowadzeniu kampanii reklamowych, w których jesteśmy w stanie dotrzeć potencjalnych klientów z dokładnością nawet do jednej ulicy. Podobnie jak w przypadku strony internetowej – wiarygodność i wartość Twojej firmy budujemy poprzez wartościowe treści.
Kluczem nie jest historia, którą opowiadasz, lecz to, by twój konsument stał się jej bohaterem Chris Brogan
MARKETING AUTOMATION

Denerwują Cię wyskakujące okienka na stronach internetowych z pytaniami - Czy na pewno chcesz wyjść? Zapiszesz się do newslettera itd.? – przekładają się na realne wzrosty sprzedaży. Marketing automation to jednak zdecydowanie więcej. Zaprojektujemy dla Twojej firmy zautomatyzowany proces pozyskiwania klienta, który nie będzie wymagał Twojego zaangażowania. Niezależnie od tego, co będziesz robił, potencjalny klient otrzyma wsparcie, które pomoże mu podjąć decyzję o zakupie.
W świecie współczesnego biznesu to jałowe być twórczym, oryginalnym myślicielem, jeśli nie umiesz sprzedać swojej kreatywności David Ogilvy
E-MAIL MARKETING

E-mail marketing to także jeden z elementów automatyzacji marketingu. Zasługuje jednak na osobny podpunkt. Dlaczego? Gdyż jest wisienką na torcie całego procesu marketingowego. Tworzymy content. Dystrybuujemy go na naszej stronie i w mediach społecznościowych. Tworzymy landingi. Kierujemy na nie ruch poprzez reklamy w internecie. Znowu dzielimy się contentem, by klienci zostawiali nam swoje dane. Wreszcie na podstawie tych danych tworzymy bazy. Bazy dzielimy, segmentujemy i… wysyłamy mailing. Mailingi, których celem jest sprzedaż. Gdy wiemy, że osoba jest zainteresowana naszym produktem, musimy ją jeszcze przekonać do podjęcia działania. Zadbaliśmy, by nasz mailing był skuteczny. Dysponujemy 1000 sprawdzonych i skutecznych szablonów, które mają bezpośredni wpływ na podjęcie decyzji. Dzięki nowoczesnym narzędziom jesteśmy w stanie ocenić efektywność każdego mailingu. Wiemy kto otworzył naszą wiadomość, a kto nie, co daje nam możliwość podejmowania kolejnych kroków.
Nagłówki to absolutnie życiowa sprawa we wszelkim marketingu. Na witrynie, w mailach, w newsletterze, gdziekolwiek – nagłówek łapie czytelnika niczym haczyk, ściąga go, w końcu zamienia go w klienta. Angus Mcleod