Strefa wiedzy

Zabawa w chowanego - Jak zmienić odwiedzających Twoją stronę w przyszłych klientów?

Pamiętacie tą dziecięcą, niezastąpioną satysfakcje, kiedy wyrolowaliście swojego przyjaciela chowając się tuż koło jego nosa i krzyknęliście „zaklepany”? W taką samą zabawę codziennie bawią się z Wami Wasi klienci. Wędrują po stronie, zaglądają w różne zakamarki, ale ostatecznie nic nie kupują – właśnie Cię wyrolowali. Jakie narzędzia mogą pomóc Ci, aby skutecznie zmonetyzować liczbę odwiedzin na stronie?

Prawdopodobnie każdy z nas słyszał i korzystał kiedyś z Google Analytics, ale czy rzeczywiście wykorzystaliśmy w pełni potencjał dostarczanych informacji? Zazwyczaj korzystanie z tego narzędzia kończy się na założeniu konta i podpięciu pod swoją stronę internetową, bez wyciągania odpowiednich wniosków. Poniżej opisaliśmy inne mniej popularne narzędzia, bardziej intuicyjne
i posiadające ściśle specyficzne funkcje prosprzedażowe.


Albacross – skąd jesteście?


To kompleksowe narzędzie do weryfikacji osób, które trafiły Twoją stronę. Zastanawiasz się kto Cię odwiedził, ile czasu spędził na stronie, ile zakładek przeklikał i jak do Ciebie dotarł? Albacross ma gotowe odpowiedzi. Dodatkowo samo narzędzie posiada dużą bazę bezpośrednich kontaktów e-mailowych. Kontaktów, które zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych są kontaktami firmowymi, nie osobistymi.

Kiedy nawiązać pierwszy kontakt? Potencjalny klient odwiedził Cię już 3. raz i spędził na stronie łącznie ponad 15 minut? Czas przejść do ofensywy!

Poza tym Albacross to skuteczne narzędzie, do weryfikacji skuteczności Twoich działań marketingowych generujących ruch na stronę. Każda z odwiedzin ma przypisanego taga określającego czy użytkownik przybył z reklamy Social Ads, wyszukiwarki Google czy ruchu organicznego.

Narzędzie w wersji podstawowej jest zupełnie darmowe.
Yandex.Metrica – BigBrother twojej firmy


Użytkownik trafia na Twoją stronę i chce jak najszybciej dowiedzieć się, co oferujesz, ile to kosztuje i kim w ogóle jesteś. Jeżeli zdobycie tych informacji zajmuje mu ponad minutę najprawdopodobniej zaraz kliknie czerwony przycisk „X’ i ucieknie. Jak tego uniknąć? Sprawdzać, śledzić i optymalizować.

Yandex.Metrica to narzędzie, które nagrywa sesje użytkowników, tworzy heatmapy i analitykę strony. Więc jeżeli z jakiegoś nieznanego powodu Twoi klienci porzucają koszyki, albo nie docierają do produktu, który oferujesz, to czas na reorganizację i modyfikację strony. Yandex.Metrica jest bezpłatnym rozwiązaniem, posiada jednak ograniczenie związane z ilością nagrywanych sesji.
E-mail Hunter


Ostatnim element układanki, który mówi „Mam Cię” pochowanym na Twojej stronie klientom jest E-mail Hunter.  Narzędzie służące do generowania kontaktów e-mailowych potencjalnych klientów. Jak to działa?

Jedyne czego potrzebujesz to imię i nazwisko osoby decyzyjnej oraz nazwę jej firmy. Firmy najczęściej posiadają domeny składające się z dwóch członów np. stevejobs@apple.com. Kombinacji może być wiele s.jobs@apple.com, steve_jobs@apple.com, jobs@apple.com itp. Wszystkie możliwe zostaną wygenerowane przez Huntera.

Czy mamy wysyłać naszego e-maila z ofertą do wszystkich kontaktów? Oczywiście, że nie! Wrzuć adresy mailowe do swojej poczty, a serwer sam początkowo zweryfikuje ich autentyczność.  Sprawdzone? Możemy kierować ofertę.
I kto teraz wygrywa?

A jeżeli nie masz czasu, by zajmować się tym samodzielnie i potrzebujesz kogoś, kto przeprowadzi Cię przez gąszcz narzędzi marketingowych, sprawdź nasze pakietowe rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, które skutecznie zwiększą Twoją sprzedaż!

Czytaj także:
Nowy Facebook, Nowy ja?

Nowy Facebook, Nowy ja?

No cóż może nie do końca nowy, ale największa platformę czekają spore zmiany, które wyraźnie wpłyną na nasze funkcjonowanie w przestrzeni portalu. Facebook stawia na hasło „the future is private” i zapowiada integrację kilku aplikacji, nowe, rozbudowane przeznaczenie Messengera i odświeżony design samego Facebooka.

czytaj więcej
Będę bankrutem?! Czyli strategia, albo bardzo twarde cztery litery.

Będę bankrutem?! Czyli strategia, albo bardzo twarde cztery litery.

Czy mała firma potrzebuje strategii? Tak. Po stokroć tak! Mała firma potrzebuje strategii marketingowej. Tak samo jak firma mikro, średnia i duża. Zanim jednak wcielimy ją w życie zróbmy krok w tył! Dokładnie tak – w tył! Przeanalizujmy lub… przygotujmy holistyczną strategię dla naszego biznesu. Optymizm i dobre chęci są dobre na start. Bez ramowego i bardzo dobrze przeanalizowanego planu wszystko może się bardzo łatwo rozlecieć. 

czytaj więcej
SEO dla humanistów – jak poprawić pozycję strony, gdy nie znamy się na informatyce?

SEO dla humanistów – jak poprawić pozycję strony, gdy nie znamy się na informatyce?

Gdzie najlepiej ukryć zwłoki? Na drugiej stronie wyników wyszukiwania Google. Ten suchar powtarzany przez ludzi zajmujących się SEO ma w sobie niestety wiele prawdy. Czy nie znając się na informatyce możemy zrobić coś, by nasza firma nie utknęła tam, gdzie nie odnajdą jej potencjalni klienci?

czytaj więcej
Jak prowadzić komunikacje hotelu nastawioną na sprzedaż?

Jak prowadzić komunikacje hotelu nastawioną na sprzedaż?

Jeszcze kilka lat temu o modelu sprzedaży usług hotelarskich online mówiło się w kategorii trendów, jednak dzisiaj to bez wątpienia standard mechanizmu handlowego tej branży. W ciągu ostatnich 5 lat globalna wartość dokonywanych rezerwacji przez serwisy internetowe wzrosła o 73%. Co to oznacza dla komunikacji hoteli i pensjonatów?

czytaj więcej