Strefa wiedzy

Zabawa w chowanego - Jak zmienić odwiedzających Twoją stronę w przyszłych klientów?

Pamiętacie tą dziecięcą, niezastąpioną satysfakcje, kiedy wyrolowaliście swojego przyjaciela chowając się tuż koło jego nosa i krzyknęliście „zaklepany”? W taką samą zabawę codziennie bawią się z Wami Wasi klienci. Wędrują po stronie, zaglądają w różne zakamarki, ale ostatecznie nic nie kupują – właśnie Cię wyrolowali. Jakie narzędzia mogą pomóc Ci, aby skutecznie zmonetyzować liczbę odwiedzin na stronie?

Prawdopodobnie każdy z nas słyszał i korzystał kiedyś z Google Analytics, ale czy rzeczywiście wykorzystaliśmy w pełni potencjał dostarczanych informacji? Zazwyczaj korzystanie z tego narzędzia kończy się na założeniu konta i podpięciu pod swoją stronę internetową, bez wyciągania odpowiednich wniosków. Poniżej opisaliśmy inne mniej popularne narzędzia, bardziej intuicyjne
i posiadające ściśle specyficzne funkcje prosprzedażowe.


Albacross – skąd jesteście?


To kompleksowe narzędzie do weryfikacji osób, które trafiły Twoją stronę. Zastanawiasz się kto Cię odwiedził, ile czasu spędził na stronie, ile zakładek przeklikał i jak do Ciebie dotarł? Albacross ma gotowe odpowiedzi. Dodatkowo samo narzędzie posiada dużą bazę bezpośrednich kontaktów e-mailowych. Kontaktów, które zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych są kontaktami firmowymi, nie osobistymi.

Kiedy nawiązać pierwszy kontakt? Potencjalny klient odwiedził Cię już 3. raz i spędził na stronie łącznie ponad 15 minut? Czas przejść do ofensywy!

Poza tym Albacross to skuteczne narzędzie, do weryfikacji skuteczności Twoich działań marketingowych generujących ruch na stronę. Każda z odwiedzin ma przypisanego taga określającego czy użytkownik przybył z reklamy Social Ads, wyszukiwarki Google czy ruchu organicznego.

Narzędzie w wersji podstawowej jest zupełnie darmowe.
Yandex.Metrica – BigBrother twojej firmy


Użytkownik trafia na Twoją stronę i chce jak najszybciej dowiedzieć się, co oferujesz, ile to kosztuje i kim w ogóle jesteś. Jeżeli zdobycie tych informacji zajmuje mu ponad minutę najprawdopodobniej zaraz kliknie czerwony przycisk „X’ i ucieknie. Jak tego uniknąć? Sprawdzać, śledzić i optymalizować.

Yandex.Metrica to narzędzie, które nagrywa sesje użytkowników, tworzy heatmapy i analitykę strony. Więc jeżeli z jakiegoś nieznanego powodu Twoi klienci porzucają koszyki, albo nie docierają do produktu, który oferujesz, to czas na reorganizację i modyfikację strony. Yandex.Metrica jest bezpłatnym rozwiązaniem, posiada jednak ograniczenie związane z ilością nagrywanych sesji.
E-mail Hunter


Ostatnim element układanki, który mówi „Mam Cię” pochowanym na Twojej stronie klientom jest E-mail Hunter.  Narzędzie służące do generowania kontaktów e-mailowych potencjalnych klientów. Jak to działa?

Jedyne czego potrzebujesz to imię i nazwisko osoby decyzyjnej oraz nazwę jej firmy. Firmy najczęściej posiadają domeny składające się z dwóch członów np. stevejobs@apple.com. Kombinacji może być wiele s.jobs@apple.com, steve_jobs@apple.com, jobs@apple.com itp. Wszystkie możliwe zostaną wygenerowane przez Huntera.

Czy mamy wysyłać naszego e-maila z ofertą do wszystkich kontaktów? Oczywiście, że nie! Wrzuć adresy mailowe do swojej poczty, a serwer sam początkowo zweryfikuje ich autentyczność.  Sprawdzone? Możemy kierować ofertę.
I kto teraz wygrywa?

A jeżeli nie masz czasu, by zajmować się tym samodzielnie i potrzebujesz kogoś, kto przeprowadzi Cię przez gąszcz narzędzi marketingowych, sprawdź nasze pakietowe rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, które skutecznie zwiększą Twoją sprzedaż!

Czytaj także:
SEO dla humanistów – jak poprawić pozycję strony, gdy nie znamy się na informatyce?

SEO dla humanistów – jak poprawić pozycję strony, gdy nie znamy się na informatyce?

Gdzie najlepiej ukryć zwłoki? Na drugiej stronie wyników wyszukiwania Google. Ten suchar powtarzany przez ludzi zajmujących się SEO ma w sobie niestety wiele prawdy. Czy nie znając się na informatyce możemy zrobić coś, by nasza firma nie utknęła tam, gdzie nie odnajdą jej potencjalni klienci?

czytaj więcej
Jak prowadzić komunikacje hotelu nastawioną na sprzedaż?

Jak prowadzić komunikacje hotelu nastawioną na sprzedaż?

Jeszcze kilka lat temu o modelu sprzedaży usług hotelarskich online mówiło się w kategorii trendów, jednak dzisiaj to bez wątpienia standard mechanizmu handlowego tej branży. W ciągu ostatnich 5 lat globalna wartość dokonywanych rezerwacji przez serwisy internetowe wzrosła o 73%. Co to oznacza dla komunikacji hoteli i pensjonatów?

czytaj więcej
Jak to możliwe, że możemy być tacy tani?

Jak to możliwe, że możemy być tacy tani?

Nie jesteśmy agencją marketingową. Brand Boosters to Internetowy System Zarządzania Reklamą. Pozwala nam to zaoferować Ci promocję w sieci po cenach, o jakich nikt do tej pory nawet nie marzył, ale wiąże się to też z pewnymi ograniczeniami. Ostrzegamy Cię o nich lojalnie, zanim wykupisz któryś z naszych pakietów.

czytaj więcej
Po co restauracjom profile internetowe?

Po co restauracjom profile internetowe?

Brak obecności restauracji, kawiarni czy pubu w sieci to współcześnie ekstrawagancja, na którą niewielu może sobie pozwolić. Problem w tym, że często osoby zarządzające lokalami nie zadają sobie pytania, czemu ma ta obecność właściwie służyć.

czytaj więcej