Strefa wiedzy

Zabawa w chowanego - Jak zmienić odwiedzających Twoją stronę w przyszłych klientów?


Pamiętacie tą dziecięcą, niezastąpioną satysfakcje, kiedy wyrolowaliście swojego przyjaciela chowając się tuż koło jego nosa i krzyknęliście „zaklepany”? W taką samą zabawę codziennie bawią się z Wami Wasi klienci. Wędrują po stronie, zaglądają w różne zakamarki, ale ostatecznie nic nie kupują – właśnie Cię wyrolowali. Jakie narzędzia mogą pomóc Ci, aby skutecznie zmonetyzować liczbę odwiedzin na stronie?

Prawdopodobnie każdy z nas słyszał i korzystał kiedyś z Google Analytics, ale czy rzeczywiście wykorzystaliśmy w pełni potencjał dostarczanych informacji? Zazwyczaj korzystanie z tego narzędzia kończy się na założeniu konta i podpięciu pod swoją stronę internetową, bez wyciągania odpowiednich wniosków. Poniżej opisaliśmy inne mniej popularne narzędzia, bardziej intuicyjne
i posiadające ściśle specyficzne funkcje prosprzedażowe.


Albacross – skąd jesteście?


To kompleksowe narzędzie do weryfikacji osób, które trafiły Twoją stronę. Zastanawiasz się kto Cię odwiedził, ile czasu spędził na stronie, ile zakładek przeklikał i jak do Ciebie dotarł? Albacross ma gotowe odpowiedzi. Dodatkowo samo narzędzie posiada dużą bazę bezpośrednich kontaktów e-mailowych. Kontaktów, które zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych są kontaktami firmowymi, nie osobistymi.

Kiedy nawiązać pierwszy kontakt? Potencjalny klient odwiedził Cię już 3. raz i spędził na stronie łącznie ponad 15 minut? Czas przejść do ofensywy!

Poza tym Albacross to skuteczne narzędzie, do weryfikacji skuteczności Twoich działań marketingowych generujących ruch na stronę. Każda z odwiedzin ma przypisanego taga określającego czy użytkownik przybył z reklamy Social Ads, wyszukiwarki Google czy ruchu organicznego.

Narzędzie w wersji podstawowej jest zupełnie darmowe.
Yandex.Metrica – BigBrother twojej firmy


Użytkownik trafia na Twoją stronę i chce jak najszybciej dowiedzieć się, co oferujesz, ile to kosztuje i kim w ogóle jesteś. Jeżeli zdobycie tych informacji zajmuje mu ponad minutę najprawdopodobniej zaraz kliknie czerwony przycisk „X’ i ucieknie. Jak tego uniknąć? Sprawdzać, śledzić i optymalizować.

Yandex.Metrica to narzędzie, które nagrywa sesje użytkowników, tworzy heatmapy i analitykę strony. Więc jeżeli z jakiegoś nieznanego powodu Twoi klienci porzucają koszyki, albo nie docierają do produktu, który oferujesz, to czas na reorganizację i modyfikację strony. Yandex.Metrica jest bezpłatnym rozwiązaniem, posiada jednak ograniczenie związane z ilością nagrywanych sesji.
E-mail Hunter


Ostatnim element układanki, który mówi „Mam Cię” pochowanym na Twojej stronie klientom jest E-mail Hunter.  Narzędzie służące do generowania kontaktów e-mailowych potencjalnych klientów. Jak to działa?

Jedyne czego potrzebujesz to imię i nazwisko osoby decyzyjnej oraz nazwę jej firmy. Firmy najczęściej posiadają domeny składające się z dwóch członów np. stevejobs@apple.com. Kombinacji może być wiele s.jobs@apple.com, steve_jobs@apple.com, jobs@apple.com itp. Wszystkie możliwe zostaną wygenerowane przez Huntera.

Czy mamy wysyłać naszego e-maila z ofertą do wszystkich kontaktów? Oczywiście, że nie! Wrzuć adresy mailowe do swojej poczty, a serwer sam początkowo zweryfikuje ich autentyczność.  Sprawdzone? Możemy kierować ofertę.
I kto teraz wygrywa?

A jeżeli nie masz czasu, by zajmować się tym samodzielnie i potrzebujesz kogoś, kto przeprowadzi Cię przez gąszcz narzędzi marketingowych, sprawdź nasze pakietowe rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, które skutecznie zwiększą Twoją sprzedaż!

Czytaj także:
Jak znaleźć klientów w Internecie?

Jak znaleźć klientów w Internecie?

Masz już stronę internetową, założyłeś fanpage, publikujesz tam ciekawe rzeczy, a klientów nie widać? Przedsiębiorco, pora zrobić kolejny krok, by wykorzystać maksimum możliwości z reklamy internetowej i skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów. Podpowiadamy, jak to zrobić.

czytaj więcej
A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

Blisko 9 mld $ czyli 34 000 000 000 zł (!!!) wydadzą Amerykanie podczas Halloween. Dla porównania na realizację 500+ na każde dziecko, w 2019 roku rząd zabudżetował 31 mld zł. Halloween to istne marketingowe szaleństwo, które zalało całą planetę. Skąd się wzięło, na czym polega fenomen najstraszniejszego święta na świecie i dlaczego błędnie sądzimy, że przybyło do Europy z USA?

czytaj więcej
Nowy Facebook, Nowy ja?

Nowy Facebook, Nowy ja?

No cóż może nie do końca nowy, ale największa platformę czekają spore zmiany, które wyraźnie wpłyną na nasze funkcjonowanie w przestrzeni portalu. Facebook stawia na hasło „the future is private” i zapowiada integrację kilku aplikacji, nowe, rozbudowane przeznaczenie Messengera i odświeżony design samego Facebooka.

czytaj więcej
SEO dla humanistów – jak poprawić pozycję strony, gdy nie znamy się na informatyce?

SEO dla humanistów – jak poprawić pozycję strony, gdy nie znamy się na informatyce?

Gdzie najlepiej ukryć zwłoki? Na drugiej stronie wyników wyszukiwania Google. Ten suchar powtarzany przez ludzi zajmujących się SEO ma w sobie niestety wiele prawdy. Czy nie znając się na informatyce możemy zrobić coś, by nasza firma nie utknęła tam, gdzie nie odnajdą jej potencjalni klienci?

czytaj więcej