Strefa wiedzy

Kto kupuje mieszkania? Porady marketingowe dla dewelopera


Blisko 3 z 4 mieszkań nabywanych w Polsce kupowanych jest obecnie za gotówkę. Nie wszyscy w tej grupie traktują nieruchomość, jako inwestycję, śmiało można jednak powiedzieć, że ten cel przyświeca co trzeciemu kupującemu. Jaki wpływ ma to na komunikację deweloperów?

 

Ze stron internetowych inwestycji i deweloperów uśmiechają się do nas młodzi rodzice i ich szczęśliwe dzieci, staruszkowie cieszący się życiem lub biznesmeni. Wszystko zależy od charakteru inwestycji. Wciąż jednak nie widać zbyt wielu treści tworzonych z myślą o kliencie traktującym zakup mieszkania inwestycyjnie. Wyjątek stanowią apart- i condohotele, gdzie cel inwestycyjny jest jasny. Śmiało można więc powiedzieć, że deweloperzy odpuszczają na starcie komunikację z 1/3 swoich potencjalnych klientów.

 

Z czego wynika ten stan rzeczy? Większość deweloperów nie jest świadoma technicznych możliwości dostosowywania przekazu do różnych grup docelowych i nawet, jeśli kieruje do nich reklamę, to opiera się na tej samej stronie internetowej, co w przypadku przyszłych mieszkańców ich osiedli. A przecież można inaczej.

 

INACZEJ, CZYLI JAK?

 

Wyobraźmy sobie, że klient planujący inwestycyjny zakup mieszkania trafia na prostą stronę lądowania, gdzie zaprezentujemy mu, ile może zarobić na wynajmie i dlaczego warto zrobić to właśnie z nami. Dodatkowo, jeśli zostawi nam swój adres e-mail otrzyma na niego przygotowany przez nas krótki ebook z poradami na temat inwestowania w nieruchomości. Oczywiście musi wyrazić zgodę, byśmy wysyłali mu też informacje o najciekawszych ofertach mieszkań inwestycyjnych, które przygotowaliśmy. Wszystko zorganizować można tak, by spersonalizowane wiadomości trafiały do odbiorcy automatycznie, aby po trzech przeczytanych przez niego e-mailach dostał informację, że warto zaproponować mu spotkanie i przedstawić ofertę specjalną.

 

Oczywiście, mieszkanie inwestycyjne nie jest produktem, który kupowalibyśmy pod wpływem impulsu czy tego, że jakaś firma zrobi na nas dobre wrażenie. Niemniej jednak to dobre wrażenie i poczucie, że ktoś ma ofertę przygotowaną właśnie dla nas jest dobrym punktem wyjścia do poznania więcej szczegółów i w rezultacie do zakupu.

 

ROZWIĄZANIE DLA DUŻYCH GRACZY?

 

Jeszcze niedawno na taką personalizację komunikacji marketingowej pozwolić sobie mogli tylko duzi gracze. Współpracowaliśmy z wieloma deweloperami i o ile w szczycie sezonu nawet mniejsze firmy nie miały problemu z opłaceniem pełnej obsługi agencyjnej, o tyle w czasie sezonowych zastojów, wielu rezygnowało z jakichkolwiek działań komunikacyjnych. Dlaczego? Ze względu na koszty. Brand Boosters stworzyło narzędzie, które pozwoli przy minimalnych nakładach zachować ciągłość komunikacyjną także wtedy, gdy sprzedaż jest zdecydowanie niższa. W naszych pakietach wyszliśmy od podstawowych działań, bez których trudno funkcjonować na rynku. Gdy wzbogaciliśmy je o rozwiązania automatyzujące marketing okazało się, że idealnie sprawdzają się też one do przetestowania komunikacji dostosowanej do nowej grupy docelowej.

 

Pakiet Boost Sales aktywować można już za 1500 zł miesięcznie. Dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy specjalnego ebooka dedykowanego do branży deweloperskiej. Jeżeli chcesz go pobrać – skontaktuj się  z nami.

Czytaj także:
Jak znaleźć klientów w Internecie?

Jak znaleźć klientów w Internecie?

Masz już stronę internetową, założyłeś fanpage, publikujesz tam ciekawe rzeczy, a klientów nie widać? Przedsiębiorco, pora zrobić kolejny krok, by wykorzystać maksimum możliwości z reklamy internetowej i skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów. Podpowiadamy, jak to zrobić.

czytaj więcej
A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

A dlaczego nie kabaczek? Marketingowy fenomen Halloweenowej dyni

Blisko 9 mld $ czyli 34 000 000 000 zł (!!!) wydadzą Amerykanie podczas Halloween. Dla porównania na realizację 500+ na każde dziecko, w 2019 roku rząd zabudżetował 31 mld zł. Halloween to istne marketingowe szaleństwo, które zalało całą planetę. Skąd się wzięło, na czym polega fenomen najstraszniejszego święta na świecie i dlaczego błędnie sądzimy, że przybyło do Europy z USA?

czytaj więcej
Nowy Facebook, Nowy ja?

Nowy Facebook, Nowy ja?

No cóż może nie do końca nowy, ale największa platformę czekają spore zmiany, które wyraźnie wpłyną na nasze funkcjonowanie w przestrzeni portalu. Facebook stawia na hasło „the future is private” i zapowiada integrację kilku aplikacji, nowe, rozbudowane przeznaczenie Messengera i odświeżony design samego Facebooka.

czytaj więcej
Zabawa w chowanego - Jak zmienić odwiedzających Twoją stronę w przyszłych klientów?

Zabawa w chowanego - Jak zmienić odwiedzających Twoją stronę w przyszłych klientów?

Pamiętacie tę dziecięcą, niezastąpioną satysfakcje, kiedy wyrolowaliście swojego przyjaciela chowając się tuż koło jego nosa i krzyknęliście „zaklepany”? W taką samą zabawę codziennie bawią się z Wami Wasi klienci. Wędrują po stronie, zaglądają w różne zakamarki, ale ostatecznie nic nie kupują – właśnie Cię wyrolowali. Jakie narzędzia mogą pomóc Ci, aby skutecznie zmonetyzować liczbę odwiedzin na stronie?

czytaj więcej